Tuesday, November 26, 2013

Elekter.

Selgub, et olen veidi väsinud.

Käisin nädalavahetusel töökaaslase juures ja rääkisime elektrist (millest muust noortel inimestel ikka rääkida on?!). Kuigi me Härraga elame kahetoalises korteris ning elektrit kütmiseks ei kasuta, on meie elektriarved küllaltki suured. Ma ei tea miks. No eks külmkapp võtab kogu aeg, harvem pesumasin, pliit, mis ei ole enam uhiuus, aga hea (samas ahju väga palju ei kasuta), õhtuti teler, suhteliselt palju kasuatame lauaarvutit (! mis minu meelest võibki arvet suruemat teha, sest kuigi jupid on kõik uued, siis osa neist päris võimsad), õhtuti vahel läpakas ja eks lambid ka põlevad. Pidevalt  on standby peal elioni aparaat ja wifi ruuter.

Oleme juba pea pool aastat mõelnud, et peaks elektripakkujat vahetama. Hetkel on meil Eesti Energia - suve alguses muutsin paketi pool püsi, pool börsi. Tegelikult püüdsid suve lõpus Elektrumi poisid Härra kinni ja tegi enda meelest isegi lepingu. Mida aga ei tulnud oli uus lepingunumber arvel - tegu oli praktikandiga ja ilmselt jäi kuskile üks linnuke tegemata.

Umbes kuu atgasi uurisime veel teisi pakkujaid ka, aga midagi ära ei otsustanud.

Ja jõuangi selleni, et käisin töökaaslase juures ja rääkisime elektrist. Tema oli mõni kuu tagasi vahetanud EE Elektrumi vastu ja arve tõesti vähenes, kuigi kilovatte oli rohkem kasutanud.

Tundus siis mullegi hea mõte ja just veidi aega tagasi rääkisin sellest Härraga skypes (sest tegelikult olen ma hetkel haiglas tööl). Näitasin paketti ja mainisin kogemust ja küsisin, mis ta arvab, et äkki võtaks selle.

Tema küsib, et no kas ma ei võtnud siis seda.

Mina mõtlen, et misasja, millal? Mul alles tuli see meelde.

Tema ütleb, et ma mingi õhtu mässasin sellega arvutis ja temale tuli isegi meil.

Ja siis veidi kuskilt koitis ...

Olen totu.

Eks ole siis veebruaris näha, kas jaanuari arve on väiksem kui detsembri oma.

No comments: