Saturday, November 23, 2013

Novembrijooks

Jub kevadel, enne jooksuhooaja algust, registreerisin end Treenituse kolmele etapile


- Parkmetsajooks (7km); Suvejooks (10km); Novembrijooks (5km).


Aprilli keskapaigas oli lumi veel maas, rada oli libe, samas porine, väljas oli külm.


Augustis juhtus olema väga palav ja lämbe päev.


Ja täna oli hommikul udune ja sobune ning jooksu ajaks hakkas sadama .. ja sadas ja sadas. Ja ma olin lõpuks läbimärg. Vihm väga ei heidutanud, vähemalt rajal mitte, aga hiljem oli külm ja märg. Osaliselt olid mul vahetusriided kaasas - esialgu mõtlesin üldse jooksujopega joosta (ehk suht tuulekas), seljas oli veel särk ja jooksusärk (pikkade varrukatega), termo pluusi ma millegi tõttu ei võtnud, mõtlesin, et liiga soe selleks. Aga kuna väljas oli külm, siis jooksin oma sportlikujopega. Pärast sain ära vahetada alumise särgi, panins elga tuuleka ja kuivatasin bussis veel jopet ning tõmbasin selle ka peale. Õnneks oli mul müts kotis, peapael oli samuti läbimärg. Ja sokid olid kaasas! Aga külm hakkas ikka, sest pikavarakuga sooja pluusi kaasas polnud (mis mul arus oli?). Järgmine kord targem.


Rajal olid ka mõned töökaaslased (siit ja sealt) ning mõned trennikaaslased.


Kui ma hommikul ärkasin, olid mu jalad justkui pakud. Kõndimise ja soojendusega said lihased soojaks, aga nüüdseks tunduvald jalad veel raskemad pakud olevat. Eks vaatab kuidas homme on.


Ja aeg oli veidi üle 30 minuti - ideaalis oleks  võinud 30min olla (või alla selle), aga no ma pole juba 3 kuud jooksms käinud, nii et pole viga. Ma läksin sinna aega nautima mitte nii väga head aega püüdma, eks ma olengi rohkem sörkija kui jooksja.

No comments: