Tuesday, April 8, 2014

#27 Juuksed/Juuksuris ...

Ma ei muuda oma seongut eriti tihti, sest üldiselt olen ma sellega väga rahul, vahel vaid tahan muutust. Seda, milline mu soeng noorena oli, ei hakka ma rääkimagi. Ja terve põhikooli lõpu ja keskkooli olid vähemalt õlgadeni juuksed, vahel veidi järkus ja juukseid mul ikka jagub. Gümnaasiumi viimases klassis olid mõned kuud blond (pigem kollane), hiljem ilus pruun, aga lõpetamiseks olin taas vedi heledam ja suvel sain taas blondiks. 2008 sügisel olid sellest odavast poe blondist värvist mu juuksed katki ja haprad. Ja ühel õhtul meelitasin Härra juuksuriks ja sain õlgadest lühemad juuksed. Oh kuidas ma oma seongut armastasin! Blond kasvas vaikselt välja, aga soeng oli ilus. Kahjuks kasvas välja ja tagasi lõigata enam ei osanud (kodustes tingimustes), küll aga olin tubli ja talveks olin taas tumeda peaga (liiga tumeda) ja seda juuksuris. Hakkasin vaikselt juukseid kasvatama. Härra vahel lõikas neid.
Kuni ta ühel hetkel keeldus, sest juuksed olid tunduvalt pikemad ja nende lõikamine palju keerukam. Niisiis pidin lõpuks ikka juuksurisse minema ... aga ma ei mäleta millal see oli. Äkki nüüd juba olen 1,5-2 aastat juuksuris käinud?
Oh kuidas mulle meeldib kui keegi mu juustega tegeleb. Kammib ja sasib, lõikab või mida iganes. Härra ikka vahel harjab/kammib mu juukseid, minu poolest võiks ta igal õhtul seda paar tundi teha. :) aga seda luksust mul pole.
Kuumakääri lõikust olen käinud tegemas viimased 1,5 aastat ja minu juuksed pani see tõesti kasvama. Eks mu kahjustatud juus kasvas lõpuks välja ka. Küll ma tegin nõgeseleotist ja määrisin peanahka takjajuureõliga ja no mida kõike looduslikku veel. Väga ei aidnud. Aga kuumkäär tegi head. Kuigi isegi esimesel korrla öeldi, et mu juuksed ei ole väga katki, ometi need ei kasvanud. Ja nüüd kuulen ma ikka alati, et juuksed on nii terved ja olen ma ikka kindel, et tahan kuumakääri. Aga muidugi tahan - see võtab ka rohkem aega kui tavaline lõikus ;).
Varsti juba aasta tagasi lasin juuksed rohkem järku lõigata ja ma tõsimeeli armastan oma seongut. Muidugi on ka halkva-soengu-päevad, sest tööl peavad palju juuksed kinni olema ja sellega läheb mu loomulik ilus lokk välja, aga no ikkagi. Ma ei ole juba vähemalt pool aastat juukseid sirgendanud (või rohkemgi). Lokke ma ka ise ei tee, kuivavad lokki. Lakki ei kasuta. Vahtu ka üldjuhul mitte. Teen maske ja kasutan juukseõli. Pesen neid 2-3x nädalas, sõltuvalt sellest, kui palju teen trenni ja kui vajalik see on.
Täna käisin taas juuksuris. Viimasest lõikusest oli möödas lausa 4 kuud, kuigi detsembri lõpus tegin triipe (hkm selle punapea tõttu, aga sellest ma ei räägi). Praeguseks olen mõnes valguses veel punapea, aga tunduvalt heledam, triibud tegid head. Juuksed ikka lokkis. Juuksed terved ja kohevad. Hoiavad hästi. Kasvavad hästi. Lasin lõigata vaid otsi umbes 3cm, järke veidi rohkem. Ja muidugi pats - see püsib mul nüüd mitu päeva, saan isegi pead pesta. Lokid läksid küll suuremjaolt ära, aga pärast peapeasu on tagasi. Hetkel on veidi koolitatud.
Aga mu endine juuksur läks sügisel lapsepuhkusele, nüüdseks ta juba väikse koormusega töötab. Aga mulle meeldib juba uus rohkem... Täna ka räägiti mulle, et tema on tagasi, et kui ma tahan minna, siis on ta sellel ja sellel päeval.

No comments: