Sunday, April 13, 2014

#33 Nädala otsukorv.

Meie alustasime juba mitu aastat tagasi sellega, et teeme nädalas ühe suurema toidupoe ringi ehk paneme paika umbe snädala menüü, teeme nimekirja ning käime selle järgi poes. Meil on ka kindel nn toiduraha - jah, on nädalaid, kui seda jääb väheks, sest vahel tuleb ka majapidamisasju osta, aga samas kõik, mis ülejääb, läheb meile hoiukarpi.
Kõige keerulisem on väljamõelda menüüd, eriti praegu, kui mina olen esmaspäevast reedeni tööl, vahel ka nädalavahetusel ning härra sööb siis üksi kodus lõunat. Ning ka seetõttu, et mina juba mõnda aega toitun veidi teisiti. Lisaks on meil veel meie lemmiktoidud ja paraku ei ole me nii altid proovia uusi toite. Seda pigem vist ajanappuse tõttu ja hirmust, et äkki ei maitse. Aga kui ma pärats tööd käin veel trennis ja jõuan siis koju veidi enne 19, hakata siis vaaritama, süüa saab ehk kell 20, siis mis kell ma viimase oote söön, kui ma enne 23 magama lähen?! Aga pole viga. Härra oskab väga hästi süüa teha, aga samas peab tõdema, et tegemi ei viitsi endale päeval üksi vaaritada. Ega minagi ei viitsiks/nud, aga püüame talle lõunaks leida sellised toidud, mida on lihtne ja kiire valmistada. Ja kuigi meie õhtune toidudlaud ei kattu, siis teen talle hea meelega süüa ja kui hästi läheb, siis saab ta seda ka järgmisel päeval süüa. Selles suhtes me oleme ikka arenenud, et alguses me tegimegi ainult üheks päevaks süüa ja soojendamine ei tulnud kõne allagi...
Aga tänagi sai nädala ostukorv soetatud, kuigi peab nentima, et viimastel nädalatel pole me menüüd just väga tublisti teinud. Külmkapp on aga toitu täis. Meie kodupood, mis üldse meie kodu lähedal ei asu, on Prisma. Täna olid seal kodujuustud -25%, meile sobis hästi!
Kui igapäevaselt poes käia, siis kulutame rohkem raha, sets toidukorvi läheb ka seda, mida ei lähe vaja. Eriti kui poodi minna tühja kõhuga. Eks tänagi me ostsime selliseid asju, mida just nüüd ja sel nädalal vaja ei lähe - nt rafineerimata pruunisuhkrut, aga sellepärast, et see oli soodushinnaga ja muidu on see ikka väga kallis, aga samas see on ainus suhkur, mida ma Härrale kohvi sisse ka ostan. Ise ma kohvi (või teed) suhkruga ei joo.
Mulle selline süsteem meeldib. Aga kui pühapäeval poeringi teha, siis peab alati kuupäevadel silma peal hoidma, sest tihti ei ole pühapäeval nii värsket kaupa ja kui ei jälgi, siis võib juhtuda, et järgmisel päeval on juba "parim enne". Aga meie jälgime neid. Oleme proovinud ka esmaspäeviit poeringi teha, aga siis on seal alati nii palju rahvast. Pühapäeviti on rahulikum. Ja Prismas on ka alati ruumi.
Aga see ei tähenda, et nädala sees üldse poes ei käiks. Mina ikka vahel käin, sest piima ostame korraga ikka ühe paki ja kohvikoort ka või on midagi vaja, mida varem ei leidnud. + mina oma värskete salatite ja kurkidega.

No comments: