Friday, April 18, 2014

Google account.

Gmaili kasutan ma juba aastast 2006 ja ei oska antud hetkel paremat postkasti tahtagi. Hetkel on mul kasutusel 34% ruumist ja kirju on paar tükki vähem kui 7500. Pidevalt kustutan nn räpsposti ehk kui tulevad uudiskirjad, päevapakkumised jms, siis vaatan vajadusel need üle ja saadan prügikasti. Vahel teen ka nn "suurpuhastust" ja löön otsingusse "pakkumine" või "uudiskiri" vms, vaatan, mis tuleb ja kustutan kõik ebavajaliku. Vajadusel saadan kirju endale, et asju säilitada ja meeleshoida. Kooli ajal säilitasin seal oma koolitöid. Alati kui mõni lõputöö variant valmis oli, siis saatsin ka endale teele, eks ikka selleks, et kui arvutiga midagi juhtub, siis on see kuskil mujal ka olemas.


Mitmeid aastaid kasutasin bloggerit, aga loobusin sellest, sest atahtsin hakata üksikuid postitusi parooli alla panema. Jah, seegi oli seal võimalik, aga minu jaoks liiga palju ebavajalikku jamamist. Rootsi postid peaksid alles olema. Teised on nähtavad vaid mulle. Ja vanad ühised blogid nähtavad muidugi ka kaasautoritele.


Kunagi oli orkut ühenduses. Sealt olin ammu info kustutanud, täna kustutasin ka konto (leidsin lõpuks selle koha st viitsisin otsida).


Youtube on ka, aga alati, kui youtube küsib, kas tahan oma kontod ühendada, siis ma vastan eitavalt.


Lisaks kasutan ka kaarte, vahel tõlkimist (pigem küll vene - eesti/inglise, avastin seal hiljuti, et saan ka vene keeles seal hiirega kirjutada, väga mõnus, sest tähti ei leia kunagi üles).


Vahepeal oli mul ka Google +, aga mõni aeg tagasi üritasin sellest loobuda, sest ma niikuinii ei kasutanud seda. Aga nüüd on see vaid kliki kaugusel ja google ikka tuleb seda mulle pidevalt meelde, aga ma ei leia, et see antud hetkel mulle vajalik oleks.


Oh, picasa! See oli nii mõnus, kui polnud ühenduses google + kontoga. Kui need ühendati, siis läks albumite jagamine raskeks .. või siis uuenduste tõttu. Seda ma ikka vahel kasutan, kui tahan pere/sõpradega mõnda albumit jagada.


Google dokumendid - hetkel kasutan sela kulude tabelit vajadusel jagan pilte/albumeid. Vahepeal olin selle täiesti unustanud, taasavastasin alles hiljuti.


Kui mulle muidu uuendused väga ei meeldi, siis gmaili uuendus kirjade sorteerimiseks on küll vaimustav! Seda ma naudin, näen olulisi kirju ja vajadusel ka teisi. Super!


Aga minu murekohad .. ei midagi erilist, aga ma tahan, et asjad töötaksid mugavalt ja sujuvalt.


Google kalender - kui ma juba google's olen ja seda kasutan, siis tahtsin kalendri ka sellega ühendada. Pole ju eriti raske - kirjutan google calender otsingusse, avan lehe ja hakkan aga sättima. Kõik väga tore. Eile õhtul tõmbasin selle telefoni ka - muidugi pole see nii mõütekas, sest suurema osa päevast (loe: tööl) istun ma arvuti taga või olen seal vähemalt igal tunnil veidi, ja mobiili mul polegi tööl ja õhtul kodus käin pigem lauaarvutis või läptopis mitte ei toksi väiksel telefoniekraanil, aga kui kuskil metsas olen, siis võib vajalik olla. Pmst töötan ju kõik - lisan üritused ja ülesanded ja kõik on kenasti nähtav. Sain selle kenasti lisatud ka gmaili vasakule serva, sest postkast on mul alati lahti, kui on arvuti. Mis mind häirib on see, et kui ma postkastis sinna kalendrile vajutan, siis ta avab mul selle ürituse/ülesande, aga selleks, et ma suurele kalendrile jõuaksin, pean veel päris mitu klõpsu tegema. Ja ma üldse ei üritaks sealt minan suurele kalendrile, kui töötaks teine asi . Nimelt postkastis olles on paremal üleval nurgas nimi/email ja sellest vasakul need pisikesed ruudukesed ja kui ruudukeste peale vajutada, siis saab kiirelt minna dokumentidesse, kaartidesse, youtube  vms. Mina kenasti lohistan oma kalendri sinna esimeseks, aga see ei tööta. Oskab keegi selgitada miks? Kui ma dokumentides olen, siis see töötab! Mul on ju kontod ühendatud, see ei saa olla sellepärast, et mul pole hetkel google + kontot?

No comments: