Sunday, May 18, 2014

#53 perfect day

pealinnas.  

Ideaalseid päevi on mitmesuguseid. On sellised ideaalne päev kodus (sh Härraga) ja siis on ideaalne päev mujal.

Käisin eile üle pika aja Tallinnas. Kõik viimased korrad olen ma seal muidu käinud vaid vahepeatusena, kui lennuk on läinud varahommikul ja õhtuks olen kohale jõudnud. Ja kuigi ma olen suur jooksusõber, siis maijooksul ma ei käinud. Sellest võttis minu jaoks osa natukene rohkem kui liiga palju inimesi. Mina käisin ühe armsa inimese sünnipäeva tõttu ja seetõttu ei andnud ka teistele sõpradele-tuttavatele-sugulastele teada, et ma seal olen. Kui ma ikka lähen ühe inimese pärast, siis peab see päev ka tema päev olema.

Hommik algas vara, läksin juba pool 7 rongile. Sõitsin esimest korda uute rongidega. Müra oli vähem, aga tudumiseks polnud istmed kõige mugavad (sellest hoolimata jäin ma magama ja ärkasin vaid peatustes ja siis veidi enne Ülemistet).

Ilm oli imeilus. Pühapäeva hommik veel liikluses vaikne, kuid läbi Kalamaja minnes valmistuti juba Kalamaja päevadeks. Pagaripood oli kinni. Korteris tutvusin suureks kasvanud kassiga, kes tegi pättust ehk rohkemgi kui pool aastat tagasi. Tegime väikese jalutuskäigu maja taga asuvas pargis, kui jõudsime Linnahalli katusele ja uudistasime, milline suur kruiisilaev sadamas seisab. Ma ei olnud Linnahalli mkatusel käinud vähemalt 10 aastat kui mitte rohkem. Ometi tulid meelde need korrad, kui kunagi ammu, väiksena, sai sinna teatrisse mindud (või muusikali kuulama).

Nende armas korter asub Kalamajas, puidust maja, ahi ja vaade aeda ning parki. Väikese liiklusega tänavad. Meri suhteliselt lähedal. Istusime aias, grillisema, nautisime päikest, jõime vahuveini ja veini. Polnud sellist tunnetki, et istuks pealinnas. Linnas, mis mind muidu üldjuhul 5 minutiga juba ära väsitab.Mida muud vaja, kui ilusat päikselist ilma, rohelisust enda ümber, vaikust linnamürast ja mõnusat seltskonda.

Koju jõudes olin aga päris läbi omadega. Läksin kell 10 magama.

1 comment:

Brigitta said...

:)