Wednesday, May 14, 2014

Mõned arvud, protsendid täna ja aasta tagasi.

Aasta tagasi võeti mind ühte uuringugruppi. Käisin möödunud aastal juuni alguses vastuvõtul, nüüd siis täna ja aasta pärastootavad nad mind jälle. Põhjustest väga rääkida ei plaani, kes teab, see teab ja nii ongi. Mind aga huvitavad numbrid!


Möödunud aastal olin selleks ajaks juba sportimise jälle katki jätnud ning käisin vaid rattaga tööl. Sügiseni tegingi kerget sporti - rattaga tööle, vahel harva jooksin paar tiiru. Oktoobris läksin spordiklubisse, novembrist märtsini tegin rohkem jõusaali. Ja nüüd siis taas jalgratta jooksmise osakaal suurenenud, jõusaali osakaal vähenenud.


Lisaks röntgenile, kompuuteruuringule tehti ka densiomeetriat (luutiheduse uuring), mis lisaks vaatab ka keha rasvaprotsenti ja pidi olema kõige täpsem uuring. Saan võrrelda sellega, et märtsis käisin ühel sportlikul päeval, kui meil mõõdeti ka rasvaprotsenti jne, aga siis me seisime mingil kaalul ja hoidsime käsi sirgelt ees ja millegi küljes.


Näiteks mineraalaineid luus ühe ruutpsentimeetri kohta on mul 0,006 g/ruutcm rohkem. Ma arvan, et see on hea. Lülisambal on küll tihedus veidi vähenenud. Pildi peal tundub kõver ka :/


Aga palju positiivsem on see, et rasvaprotsent on vähenenud 5,5 võrra (selletõttu ka see spordijutu osa siin). Kg osas vähenenud rasvaosakaal peaaegu 5kg. Ja kui ma jutust ja tabelitest õigesti aru saan, siis lihasmassi on 2kg juurde tulnud.


Võrduseks see, et märtsis selle teise aparaadiga mõõdetuna, oli mu rasvaprotsent 7 võrra suurem kui täna. Mõtlesin ise ka tol korral, et naaaatukene liiga suur number ja no näed.


Paremal kehapoolel on mul 0,1% rasva rohkem kui vasakul. Ja aparaat näitas kaalu 900grammi rohekm kui hommikul mu kodune kaal. Pikkuselt olen 1cm lühemaks jäänud. Kaalun 3kg vähem kui juuni 2013.


Teisi toredaid numbreid ei saagi ma möödunud aastaga võrrelda, sest mul pole sellest ajast paberit.


Jään ootama vereproovide vastuseid ja ehk on seal ka midagi head ja positiivset. Tänane doktor oli sümpaatsem kui eelmine. Verd käisin andmas oma osakonna õe juures, sest muidu oleksin pidanud minema teise majja.


 edit: lisan veel juurde selle, et pärast CT uuringut küsis üks tohter, et mis sporti ma teinud olen. Ma ehmatasin juba ära, et nüüd on midagi väga halvasti, aga tegelikult oli küsimus hoopis positiivses võtmes. Vastaisn, et ringtreening jõusaalis ja jooksmine ja jalgrattasport ja sõudespinning. Ütles, et mu vasakul on käeluu (ma ei ole enam kindel milline luu täpselt nendest) on selle järgi väga tugev ja kannataks 90kg kukkumist sellele vms (ma ei saanud täpselt aru, mis mõttes see 90kg on, aga nad olid positiivselt üllatunud).

No comments: