Sunday, May 25, 2014

Pühapäevased jutud.

Kui ma eile hommikul ärkasin, siis sain aru, et reede õhtune jalutuskäik linna (ja Eedenisse) polnud sugugi hea mõte olnud. Kui reedel olin veel enam-vähem korralikult kõndinud, siis alates eilsest ma lonkan ikka korralikult. Endiselt pole jalal näha ühtegi hematoomi, turses on pahkluust kõrgemal ehk juba sääre piirkonnas. Suurema osa ajast olen elastikut peal hoidnud, siis on kergem kõndida longata, määrin mitmeid kordi päevas diclofenaci või muu sarnasega. Tööl oli meil õnneks 5% diclofenaci geeli. Tööpäev läks rahulikult, patsientidel oli vist ka minust kahju, kui ma nii vaevarikkalt nende palatisse jõudsin. Õnneks oli üks palat mul kohe üle õeposti ning teine siis koridori lõpu poole, aga mitte päris lõpus. Valve läks rahulikult, kohati oli isegi igav, aga läks hästi, sest kiire valve poleks sobinud ja siis oleksin pidanud endale päevaks asendaja otsima (mis oleks vist võimatu olnud). Kõrval osakonnas oli tööl üks mu lemmikõdedest (neid on seal täpselt kaks) ja enne koju tulekut sain pähe ka patsi. Käisin poest läbi ja ostsin saia! Ma ostan väga harva saia (Härra sööb küll mitmeviljasaia vms, aga mina söön Jassi seemneleiba), aga Konsumis müüakse ju lahtist rosinasaia ja see on lihtsalt suurepärane! Võib-olla sellepärast ma Konsumis ei käigi, sest muidu ma ostaks seda saia tunduvalt tihedamalt kui kord kvartalis.

Härra küsis, miks see sai nii hea on (pakkusin talle ka muidugi, aga ta ei söö rosinaid). Ma ei osanud muud vastata, kui et see on nii pehme ja siis on siin veel rosinad!

Järgmiseks nädalaks peale töö ja kodu plaane polegi. Nädala keskpaigas küll tuleb üks sõbranna linna ja toob mulle sportsdirectist tellitud asjad ära. Tellisin Härrale mõne ilusa särgi, mingid uued värvid oli tulnud. Ja ega ma oma haige jalaga ei kipu ka kuskile. Ma veel ise mõtlesin, et ärkan hommikul kell 6 ja teen veidi võimlemist, aga nüüd ma ei teagi ... Teisipäevast pidi juba jahedamaks ka minema. Mitte et mulle see kuum meeldiks, aga ma ei taha hommikul enam pikka dressi selga panna. Tööl jätan ka trennid vahele, tee sel ajal parem loenguid. Sellega meenubki, et Kutseliidu koolituspäev on juba neljapäeval ja ma peaks oma ettekande üle vaatama.

Sain ka juuni töögraafiku kätte. Ma taaskord ei mäleta enam soove eriti, aga 7.06 24h, too nv pidi just mu hea sõber Tartusse tulema.. 15.06 10h ja lõpetan 19.06 öövalvega. Huvitav on aga see, et mu leping lõppeb samuti 19.06 ning kindlasti on seadusega vastuolus minu viimane tööpäev, mille lõpuks on 20.06... Ma saan aru, et kedagi pole tööle panna, aga peaks vist ikka selle kohta küsima (v-o ei anna muidu palka ka?). Kaks esimest valvet on armsal viiendal korrusel, aga lõpetan ikka kuuendal täiesti võõras seltskonnas. Aga kui sina oma töögraafiku saad (täna seda teil veel väljas polnud), anna teada, kas üks kahest klapib.

Täna üks töökaaslane: "Sa lähed jälle ära?!"

Mis saab, kui aasta pärast on meil seal korrusel 28 voodikohta? Kust võetakse need õed juurde? Ruumid (paberimajandus + ravimite ettevalmistus)?

Inimesed, kes sellega läbi lähedaste või tööalaselt kokku ei puutu, ei oska vist aimati kui palju on meil vähihaigeid. Mina ei taha seda vahel siiani uskuda. Võib-olla oli ka vanasti, aga siis ei teatud, millesse inimesed surid. On ka neid, kes ei tahagi arstile minna, sest kardavad midagi sellist teada saada. Ja need lapsed ja noored... kust need haigused tulevad?

Vahepeal tegin viineripriukaid. Veidi enne tööpäeva lõppu saatis üks kolleeg mulle pildi kringlist, mille ta alles valmistanud oli. Sellest tuligi mul see rosinasaia isu, kuigi tegelikult mõtlesin, et ostan pärmi-lehttaigent ja teen ka kodus miskit. Paraku saiakesed sellest eriti head ei tule (parim on ikka Võrumaa kodune pärmitaigen või minu venna tehtud), aga siis mõtlesime, et teen hoopis viineripirukaid. Viinereid me eriti ei söö (midagi kasulikku seal ka ei saa), aga kuna Härral on periood, kui ta eriti ei söö, ei maga, rääkimata söögi valmistamisest, siis eile tõin talle Rakvere viinereid ja friikartuleid ahjus valmistamiseks. Täna ostsime juurde mingeid suitsuvorste (väga head muide), lehttaigna rullisin ja seejärel lõikasin ribad, mille siis keerutasin ümber viineri/vorstikese. Ja nüüd need ongi munaga koos ning küpsevad ahjus. Minul on küll juba kõht täis ja pirukad mu menüüsse üldjuhul ei kuulu.

sellised mittemidagi ülevad lõigud siis täna.

No comments: