Friday, June 6, 2014

Elust ja olust.

Sõin just jäätist. Ostsin üks päev (laupäeval ehk?) Prismast paar jäätist ja tol õhtul süüa ei tahtnudki. Ja nüüd avastasin, et peab ikka enda lemmikutele kindlaks jääma - Väike Tom pähkliga (rohekas pakend) ja täiesti tavaline vanilliblombiir (aga mitte mingi eriti koorene). Millegi tõttu mulle need eriti kooresed jäätised ei maitse, samuti ei maitse kooresed jogurtid.

Eile jäi mitu lõiku kirjutamata, aga nüüd kohe ei tule kõik meeldegi. Täna on reede, tundub, et energiat on veidi rohkem, kuigi homme ootab mind pikk tööpäev ja kuulsin, et surmalaine pole üle läinudki või on siis juba uus tulnud. Ja pühapäevaks lubab endiselt jahedamat õhku ja vihma, nii et järve äärde päikest nautima ja grillima vist ei lähe?

Ühel palaval ja päikselisel päeval jalutasime Härraga auto juurest trepikoja juurde. Ma ikka olen selline, et vaatan teiste aknaid, aga mitte üldse selleks, et sealt sisse piiluda (mida õnneks ka keset päeva teha ei saa, peegeldab vastu), aga ma otsin kasse ja koeri ja lisaks vaatasin klaase. Kohutavalt mustad olid need klaasid ja mõtlesin rõõmsalt, et meil on vähemalt puhtad aknad ... ütlesin seda Härralegi ja siis jõudsime meie akende juurde. Jahm, vihm oli oma töö teinud. Nii et kui Härra uuesti maale läheb siis palun tal taas redeli kaasa võtta. Omaljõul saan magamistoa akna pestud ja elutoas uks-akna. Ilus püsib küll taas järgmiste tugevate vihmadeni, aga seegi midagi head ju.

Käisime täna mõnda autot vaatamas. Härra läheb homme ühega veel proovisõitu tegema, sest täna polnud seda platsil. Kaks autot jäid rohkem silma. Ühel neist mõnusalt väiksem läbisõit (hooldusraamatuga muidugi), auto välimuselt korralik luukpära, mis mulle suuruse poolest meeldib, jalgratast küll ei tranaspordi, aga ratas ei mahu isegi Härra autosse eriti. Teine on sedaan, läbisõit veidi suurem, mootor sama, aga pole veel Eestis arvel. Ilmselt vaatame, mis nad Celica kohta ütlevad. Aga ärme rutta tegudest ette.

Olen jalgratast aktiivsemalt kasutanud alates aprilli keskpaigast või nii. Üldiselt siis 10km päevas (kodu-töö-kodu), kolm keskmist sõitu (u 40km) ja ühe 70km otsa. Tagumised pidurklotsid on täiesti ära kulunud. Okei, täiesti mitte, aga väga ära kulunud, nii et kui pidama tahan saada, siis pean ikka lõpuni vajutama, alles piisas ainult natukene vajutamisest. See on veidi kummaline, sest kui ratas hooldusest tuli, siis oli kõik ok ja selle 70km kulusid ära? Ma ikka sõitsin rattaga, mitte ei hoidnud pidureid peal kogu aeg. Kompuuter ka ei tööta millegi pärast, põhjust pole leidnud. Korvi küles oli mul helkur, see tuli täna ära, eks ta loksus kogu aeg veidi ja kulutas selle loksumisega korvi traadi läbi. Selle korviga on ka paras jama - nimelt ei ole mul tüüpiline lenks ja kui kuskil on kirjas, et toode on universaalne ja sobib peaaegu igale rattale, siis minu rattale ei sobi. Korv sai ostetud (vähemalt "korvi jalad" oli sobiva pikkusega ja siis ju Härra viis selle maale ja lõikas mingit auku suuremaks ja tegi muud pulli. Ja nüüd ei ole ta sugugi rõõmus, kui ma vahel tahan, et korvi pole, aga seda vist juhtub kord aastas Rattaralli ajal. Muidu sõidab ratas kenasti.Aga raskematel käikudel käib kett mingi asja pihta, ma ei tea, kas seda päris ketikaitseks võib nimetada, vaevalt. Kui ma enne Rallit seda timmimas veel käisin, siis meesterahvas, kes seda tegi, rääkis, et temal oli sama ratas, aga eelmine mudel ja teadis seda muret. ütles, et too on seal halb ja ebakvaliteetne ning et ta vahetas esimesed kolm ketast kahe vastu. Mul käib nüüd sama mõte peast läbi, sest kõige väiksemat ei kasuta ma üldse ja teine on selline, et no kuskil järsu tõusu peal ehk? Aga sel hooajal ma seda vaevalt teen.

 

Aga nüüd ma ruttan endale lõuna- ja õhtusööki kaasa tegema. Võib-olla tuleb Vol3 ka.

No comments: