Sunday, June 15, 2014

Pärlijõe Tõukerattamaraton.

Tõukerattamaratonist kuulsin eesimest korda umbes aasta tagasi, kui üks Härra sõber seda mainis, sest tema sugulased seda korraldavad. Kevadel otsisin reklaami ja leidsingi. Kahtlesin ka pikalt, sest üksi ei tahtnud nagu minna, lisaks tundus see veidi hirmus - elu sees pole tõukerattaga sõitnud ja siis peaks 20km kuskil Lõuna-Eesti künklikul maal sõitma. Reklaamisin üritust haiglas töö juures ning seal oli teisigi huvilisi. Nii registreerisin ka ennast. Mitmed huvilised olid vahepeal veidi kaheldaval seisukorral, sest see tundus ikkagi hirmus, aga kõik nad tulid kohale.

Algas rahvaspordi üritus Kaugu Veski OÜ juurest .. ja ega ma täpselt ei tea, kus see asub. Me läksime hommikul Härra vanemate juurest läbi (sõin esimesi maasikaid ja suitsukala) ning sealt oli sõita u 30minutit. Jõudsime juba umbes pool 11 kohale, seda ka soovitati, sest kui pole varem tõukekaga sõitnud, siis oleks hea harjutada. Proovisin kolme ratast, valisin viimase - kõige paksema rehvi ja sügavama mustriga . Harjutasin ka veidi, aga ega päris õiget nippi kätte ei saanud. Jalavahetuse sain enam-vähem selgeks, õpetati laskuma ja soovitati mitte vajutada esipidurit - sellest pidasin julgelt kinni.

Rada oli veidi asfaltteed, veidi kruusateed, veidi väiksemat külavahelist kruusateed, metsateed, kus sõitsid metsaveoautod (vedas, et sinna sain enne vihma, sest muidu oleks ma üleni porine olnud).. ja lõpuks olime päris metsas. Sõna otseses mõttes. Autod seal sõitnud polnud, oli võsakasvanud vana rada või tee, oksad, kännud, juurikad, järsk ja porine kallak, mättad, oja, kust üleminek oli üle palkide, augud jne. Paraku mul sellest õiget pilti pole - vaatasin, et sain edasi ja et pikali ei kukuks. Aga ehk mõne pildi leian, kui meile saadetakse neid.

Ajaks sain vist 1:33 ja olen sellega päris rahul. Järgmine aasta saab kindlasti paremini. Sai selgeks jalavahetus, laskumine (kuigi oli ikka hirmus). Pääsukest ma päris ei oska, selle saaks selgeks, kui vist kodus ka olemas oleks. Tegelikult selline suur tõukeratas on linnas ju imehea - ei pea sadulast maha hüppama ja see säästab aega. Korvi saab ka ette kinnitada.

.


See oli veel hea mets, kus sõitsime..

Pärlijõgi

Sõitsin sellise rattaga.

1 comment:

#96 Tõukeratas ja sport | rohelise südamega tüdruk. said...

[…] kirjutasin sellisest toredast üritusest nagu sed aon Tõukerattamaraton Pärlijõel. Ma sattusin ratastest vaimustusse, aga olin kahe jalaga maa peal ja ei kiirustanud uuel nädalal […]