Tuesday, June 17, 2014

Tere tali.

Tegelikult pidin kirjutama, et 2,5 tööpäeva puhkuseni, aga no kuidas ma saan, kui väljas on selline ilm?! Hetkel küll näen aknast sinist taevast ja päike paistab ka, aga mis oli tund või kaks tagasi? Temperatuur on hetkel 4,4 C, tajutav ehk umbes 2 C, sest tuul on jääkülm. Hommikul näitas +6 C, peitsin kõrvad ära, panid lisaks kätistele kindad kätte, puuvillase pikkade varrukatega särgi ning siis spordipluusi ja pikema-soojema jope selga - palav just ei hakanud. Ma arvasin, et sellest piisab ja koju tulles saan kindaid mitte kätte panna, aga juhtus hoopis nii koju tulles oli väljas külmem ... Lund sadas ka. Juunikuus lumi on maas...
Number 6 on üks ilus number, eksju :)
Kirjutasin lühidalt, et viimane tööpäev haiglas saigi läbi. See tagurpidi 24h on ikka päris õudne, ma ikka vahel imestan, kuidas ma olen suutnud neid 36h valveid teha. Öö olin ühel korrusel ja päeva olin teise korrusel - seetõttu ei saanud ka end väga hästi tunda, sest patsiendid vahetusid ja ei saanud midagi nn ette ära teha. Aga muidu polnud viga, sest tööd oli piisavalt, aga mitte üleliia. Ja patsiendid olid ka nagu olid. Ma küll tundsin end halvasti, sest ei saanud ühel lapsel veenist verd kätte - sooned olid kensasti näha, nõel oli ka verine, aga pudelisse ei tulnud midagi. Torkasin teda kaks korda ja seejärel loobusin. Kanüüliga harjutasin ka kätt - patsiendil kaks kanüüli ja kui mina palatisse jõuan, siis üks nendest, kuhu infusiooni ei läinud, punetav ja valulik, ning teine "lasi läbi" ehk side oli märg. Pika proovimise peale sain talle armsa kollase kanüüli ning hommikul sain sealt isegi vere kätte. Aga see oli raske, juba enne mind olid käed ära torgitud, sest sups, saad soone kätte ja kohe kui tahad nõela välja võtta, on ka soon katki .. aga see ju nii tavaline seal. Hommikul kui korrust vahetasin, siis käsiid meil külas ka mehed pikast autost. Tundub, et olen neid selle kevade jooksul liiga palju näinud. Ja kui tööpäev läbi sai, siis ma tulin tulema. Seltskond oli tol päeval tore ja ütlesid head sõnad. Tegelikult oli mul plaanis sel nädalal minna oma magnetkaarti ära viima ja miskit kaasa küpsetada vms (laupäeval ei jõudnud, sest jõudsime Tõukekalt kell 17 koju ja 17:25 hakkasin juba tööle minema), aga ma loobusin sellest. Kui viimane kord ülemusega rääkisin ja ütlesin, et toon nädala lõpus kaardi, siis ta ütles, et võin selle talle kappi panna... Jahm. Selge. Tegingi nii. Tegelikult jäi mind mu enda käitumine veidi närima, aga sel hetkel ma mõtlesin, et ah las olla... Aga seal töötab väga toredaid inimesi ja nendega võin vahel ikka jutustad, võin ka siis miskit viia.

Ootan sõbrannat ja siis peab koristama, et nädala lõpuks ikka elamine korda saab. Eile imesin tolmuimejaga tolmupärast kella kümmet õhtul, mina, kes ma ei kannata pimedas koristamist, aga mis teha. Ja teiseks jooksin eile 13km. 4km veel puudu Saadjärve jooksust, aga see pole probleem. Pigem on probleem aja puudus, joosta mulle meeldib, aga kuidas ma käin pea igal õhtul 1,5h või rohkem jooksmas, kui ma tahaksin ka palju muud teha. Aga raske on vähem joosta, kui olen juba möödunud korral nii palju jooksnud. Ise tegin plaani, et hakkan üks kord jooksma pikemat distantsi ja järgmine kord intervalli või lõikudega.

Suvel veel plaani: 12.07 Võsul südasuvejooks - ilmselt ainult 7km, sest ei riski, et v-o on +30 (välja vaadates vaevalt nii juhtub...), aga õhtuks mul igasuguseid muid plaane.
27.07 Saadjärvejooks 17km
20.08 Tartus Suvejooks 10km (5km ka võimalus)
Rakvere ööjooksule tahaks ka, aga ma ei tea veel, kas see kuupäev sobib mulle.
Tahaks tõukerattaga ka veel sõita, aga ma ei oska vist õigesti googeldada enam.


No comments: