Saturday, July 5, 2014

#69 Maasikad

Mul on tunne, et mul ei saa neist iial küll. Isegi too suvi ei saanud küll, kui ma mõne nädala Soomes neid korjasin. Ja nüüd, kui endal neid tegelikult kuskilt võtta ei ole, siis veel vähem. Täna rääkisin Härrale, milline oleks järgmisel nädalal mul ideaalne puhkus (kas just 3 nädalat, aga nädal ikka): elan hütikeses keset maasikaistandust, särab soe päike, mis teeb mind pruuniks (teiseks juuliks..), pevad on soojad, ööd on soojad, lisaks hütile on seal ka väike kasvuhoone, kus kasvavad kurgid, millest ma samuti terve päev toituda võiksin, ning on kaev, et saaks ikka värsket külma vett, ja siis oleksin mina seal lillelapsena, kses sööb päevast päeva maasikaid ja vahepeal kurki, naudib päikest ja maasikaid.
Käisime täna ka veidi isekorjamist tegema, aga taimed polnud kõige paremad (ehk vanad juba, viimane aasta) ja korjamisega läks tükk aega, palju oli mädaseid ja hallitanud maasikaid (aga kus ei oleks?), enne oli just vihma sadanud, nii et oli ka märg ja ebamugav. Aga korjasime 3 rohelist kasti ja minu ämbri. Ämmaga puhastasime need kõike, tegime toormoosi, lõikusin karpidesse ja homme teeb ta veel moosi (hetkel seisavad veidi suhkruga, moos tuleb sidruniga). Aga Rakvere kandis olid maasikad ilusamad, veidi magusamad, odavamad (sain ju ise valida korjamiskoha).
Aga kuna ma olen maasikaid ääreni täis (tegelikult mahub veel, aga kõht on nendest juba nii suur, et homme joon keefiri ja smuutisid (ja vo söön šašlõkki) ja söön kurki. Vähemalt ei tohiks nendest kilosid juurde tulla. Aga kui ka tuleks, siis see ei peataks mind.

Ühtegi ilusat pilti ei ole. (:

No comments: