Saturday, July 26, 2014

Laupäevane raport.

Esimene nädal tööl saigi läbi. Tegelikult ma kirjutasin esmaspäeval ühe postituse tööpäeva kohta, aga jätsin selle lõpuks privaatseks. Ega seal suurt midagi kirjas ei olnud, ainult mu tige töögraafik. Ja terve nädal oli selline, et hommikust sai märkamatult lõuna ja siis oli kell juba 16. Aga ma olin väga tubli (kiidan ennast!), sest kolme inimese jooksvad ja tähtsad asjad on mul kõik tehtud olnud ja õigeaegselt ka. Enda sellised tööülesanded, millel ei tiksu tähtaeg kuklas, olen lükanud kõrvale ja tegelen sellega siis, kui saan mahti. Kirjadest aga pääsu ei ole, selle peale kisuks endal juuksed peast välja, no mida sa vastad, kui sul ei ole mitte midagi  vastata, aga sa pead midagi vastama?! Ma ei taha sellele mõeldagi ja ei mõtlegi praegu. :) Kusjuures terve see nädal oli mul hommikuti üks probleem - ma magasin liiga kaua. Äratus on mul kell 6, et ma jõuaksin võimelda ja toimetada, kööki suundun tavaliselt pool 7. Aga kui ma ärkan alles pool 7, siis jääb võimlemise osa ära. Ja mille peale ma üldse üles olen ärganud, seda ma ka ei tea, sest äratus heliseb mul vaid ühe korra ja selle panin lihtsalt kinni. Hea, et üldse ärkasin. Sellest tulenavtl (ja palavusest ja tööhulgast) käisin terve nädala autoga tööl. Kui kell sai 16:30, siis oli mul ainus mõte, et saaks vaid koju ja mida kiiremini seda parem. Kodus on lihtsalt kõige parem :)

Ja piltidega lõpetasin ka ära! Prügikastistides on kokku 9000+ kustutatud faili (+ tegelikult need, mille ma otse mälupulgalt/väliselt kõvakettalt kustutasin, sest need prügikasti ei läinud). Mõnda pilti oli topelt ka muidugi (ühes arvutis ja teises või ühes kaustas ja teises), aga suurem osa on lihtsalt mingi jama ja kriitilisem mõtlemine olnud. Mõnes kohas pean veel veidi aastatele mõtlema, kas sai ikka õigesse kausta (kui failiinfos õiget aastat pole), aga see polegi enam nii oluline. Ja nagu ütlesin, siis olin veidi pettunud, et mul pole eriti pilte enne aastast 2008. Võib-olla mul ei olnudki neid eriti? Või mu Rootsi aastast - sellest ajast on neid lausa väga vähe ja sealgi osad imepisikesed (ilmselt kuidagi internetist nii salvestatud). Ja praegu lõi just pirinike peas põlema, et ma peaksin ema arvutit kodus vaatama, tema on ju ka kõiksugu pilte endale salvestanud!

Uuel nädalal võiksin tubli olla ja teised failid ka üle vaadata (põhilised koolitööd).

Härra jõudis ka eile linna, loodan, et ta homme minuga Saadjärve äärde kaasa tuleb (kuid ma ei tea, mis ta see 2h seal tegema peaks, kui mina vudin.. rand on sealsamas, aga vaevalt ta tahab rannas olla, kui mina sinna pärast jooksu minna ka veel tahaks, aga lisaks on ka Jääaja keskus). Kui jooksust rääkida, sest mõned päevad tagasi leidsin endale siis sobiva nokamütsi. Alguses läksin Kaubamaja suvakasse (ma ei tea selle poe nime) spordipoodi ja proovisin seal ühte roosat, mis oli kõige normaalsem, aga siiski väga ei meeldinud mulle, kinnituseks oli vaid krõps. Seal kõrval olevas Sportlandis ei olnud midagi. Käisin Tasku Rademaris, kuid ei leidnud samuti midagi. Jalutasin siis Zeppelini. Hawaii's oli tühjus, aga Sportlandis leidsingi sobiliku! Variandiks oli valge või hallikas, võtsin hallika, sest valge mulle ei meeldi (ma ei kanna eriti valget). Lisaks vaatasin, kas on mingeid odavamaid ja normaalseid variante, kus hoida veepudelit, aga ei leidnud midagi. Ka täna veel otsisin, aga ma ei hakka ühe jooksu pärast endale 30 eurot maksvat vööd ostma, kuhu saab pudeleid kinnitada. Küll aga ostsin ühed lühemad jooksupüksid, see oli täiesti plaaniväline, aga jäi kripeldama ja nii võtsin Härra kampa ja käisime Lõunakas uuesti. No Lõunakeskuse Rimist leidsin telefonile koti, et saan selle ümber õlavarre panna, ei ole ideaalne, aga sobib ja hind oli odav (mingi soodus) ja jäi täiesti kogemata silma. V-o hakkab nii meeldima, et hakkan ise ka edaspidi vaid seda kasutama. Pudeli pean siiski kätte võtma. Ja riietus? No müts pähe, püksid on küll jah mustad, aga üles panen siis kaks sportrinnahoidjat, sellise õhukese alla, teise, veidi suurema, peale (muidu on liiga alasti tunne + see alumine on selline, et paistab muidu läbi, kui keha higiseks läheb). Ja mõtlesin varakult kohale minna, et enne väike ujumine teha :) Tundub ju hea mõte?

Lisaks otsustasin endale ikka tõukeratta soetada. Ma ei arva sugugi, et see juhtub aastal 2014, aga plaani ma selle võtan ja hoian silmad lahti. Raha kogumine on ühe palgaga tunduvalt raskem, sest seda kulub igale poole, aga pole viga, mul aega on (aga ise kujutan ette, kuidas ma juba tõukerattaga mööda Tartut ringi sõidan). Aga mul on hea meel ja kiidan ennast, et olen nii tubli olnud, sest makstud on mul õppelaen, sain load tehtud, olen käinud reisidel, ostnud ühe auto (selle peale aasta jooksul päris palju raha kulutanud) ja siis vahetanud selle uuema vastu välja, ostnud korraliku jalgratta. Oleks ma haiglasse edasi jäänud, siis teaksin, et saaksin tõesti 2-3kuu pärast (kui seda raha mujale ei kulu) tõukeratta ära osta, aga puhkus ja vaba aeg on palju rohkem väärt kui see raha ning hilised ja öised töötunnid ning stress. Küll kõik tuleb ja saame ka reisile minna. Aga nii kaua, kui mul raha veel ei ole, mõtlen, millist ratast ma endale tahan. .. ;)

Välise kõvaketta sain nii, et kunagi ammu läks juba ühel Härra sõbral läpakas katki (tal oli sama Dell, mis meil) ja ikka päris katki ja ta ostsis uue, aga Härra sai sealt kõvaketta meile. Ja nüüd nädala alguses ostsime siis karbi ja ongi olemas.

Ja see palavus - tööl see ei häiri, meil ruumis on mõnus ja ma ei pea isegi fliisi kandma (eelmine suvi kandsin ikka). Kodus olen enam-vähem harjunud. Aga tervisele hästi ei mõju :( Just see, et on rohkem kui 25C sooja, kui oli alla 10C (enne jaanipäeva), siis oli ka jama. Aga kui see äike nüüd ära tuleb, siis peaks paremaks minema. Eile võtsin üle kuu aja valuvaigistit. Koristamisele sel nädalavahetusel üldse ei mõtle ja raskeid asju ka ei tassi. (aga jooksmist see ei sega)

Ja augustis saan lõbustusparki minna!!!! Juhuuu!

No comments: