Saturday, July 5, 2014

Suvepäevad Nelijärvel.

Sissejuhatuseks ütleks, et 2013 aastal oli suvepäevadele sattumine täiesti kogemata ja plaaniväline, keegi osakonnast polnud huvitatud, aga kuna Tartu korraldas üritust, siis pidi olema Tartu poolt ka meedik, kes vajadusel esmaabi annaks. Meie armas referent rääkis mu sisse, aga ma pidin vaid seltsiks ja abiks olema, paraku rohkem inimesi me kaasa ei saanud ja nii siis jäigi. Nautisime ilusat mereäärset ala, ööbisime majakeses, vajadusel tegin tööd ja nautisime muidu päevi. Tol korral oli toimumiskohaks Lepanina Pärnumaal.

Sel aastal oli minek planeeritud ja soovitud juba tükk aega. Mõlemad tahtsime ka oma härrad kaasa võtta, aga ei mänginud välja. Ja rohkem meie osakonnast taaskord kedagi tulemas ei olnud. Mulle toimumispaik sobis, sest sain sealt hiljem otse enda Virumaa poole edasi sõita. Koht ise oligi kena, aga ilm väga suvine polnud. Ma olin kampsuni ja jakiga suurema osa ajast (ja vahepeal oli ka siis külm).

Neljapäeval jõudsime umbes kella 11 paiku (9 paiku hakkasime Tartust sõitma) ja seminarile kohe ei kiirustanud. Esimesel päeval on alati seminar. Sõime hoopis pirukat ja jõime teed/kohvi ja vaatasime ümbrust ja alles seejärel läksime seminari kuulama ja vaatama, sest oli tehtud ka lühifilme. Seejärel oli juba lõuna, siis jätkus seminar. Seejärel jalutasime veidi metsas ja otsisime teed Aegviidu poole, kuskil sai aga tee otsa ja pidime puhkekeskusesse tagasi tatsama, küll aga leidsime, et hommikul oleks seal metsas väga mõnus joosta.

Hiljem olid kutsemeisterlikkuse võistlused, osa toimus koha peal, osa vaatasime lindilt. Häiris kohutavalt see, et mingitel imelikel põhjustel lükkus situatsioonide lahendused edasi ja see muudkui venis ja venis, lõpuks algas vist tunnike hiljem ja siis ka need venisid. Muidugi venis ka autasustamine jne. Võistlejad pidid vähemalt kella 22 vormiriietuses olema.Vahepeal põletasime me vesirattal kaloreid (olime õhtusöögiks söönud 2 tükki imehead kringlit, sest soolane toit lõhnas imelikult, kellegi sõnul oli kokk paprikaga ülepingutanud, aga see lõhn ei meenutanud kuidagi praktikat, toidu maitsel polnud viga, aga me ei suutnud süüa, sest lõhn hakkas vastu ... no ja laual oli kringel! PS. jaanipäeval (kui Härra meile kodust kringlit küpsetas) ja suvepäevadel sõin ma kokku nii palju saia nagu ma pole ilmselt viimase 4-5 kuu jooksul söönud). Ja vaatasime armsaid parte ning üritasime pildile püüda pisikesi parte (ei õnnestunud).

Parim osa oli muidugi õhtul, kui esines Smilers :)

Ma ei mäleta, kas ma majutuse osas oma pahameelt siin väljendanud olen, aga sellega oli küll jama. Lühidalt küll küsiti kõigi käest eelistusi, aga kui tubade jagamiseks läks, siis saadeti info meili teel välja keset kiiret tööpäeva lõppu ja kes esimesena kirjutas, see sai toa, lastega pered olid eelisjärjekorras. Aga kui vaadata, kes said toad, siis ma usun, et seal oli teisigi, kes olid juba enne eelisjärjekorras. Igal juhul telkida me ei tahtnud, selliseid sõpru ka ei leidnud, kelle toa põrandale magama minna, niisis jäid meile magamiskotid ja minu auto. Olime valikuga päris rahul, sest öö läks väga külmaks ja oleks sellise külmaga külmal maapinnal olnud?, ei aitäh. Kella 3 ajal hakkas meil külm, aga panin auto mingiks ajaks sooja (kliima on ikka hea asi) ja seejärel magasime rõõmsalt kella 9ni. Mõte oli, et kui uni varakult ära läheb, siis teeme jooksuringi, aga uni ei läinud varakult ära. Pidime sööma kiirustama, sest süüa sai vist kella 10ni. Avastasime ka selle, et telkijate pesemisvõimalustele pole mitte keegi mõelnud ... otsi endale sõber, kellel on tuba (ja dušš) või mine külma järve ujuma.

Seejärel pidid olema sportlikud tegevused ja siidimaal. Sportlikest tegevustest ei kuulnud me midagi, küll aga avastasime siidimaali ja olime ühed esimesed, kes sinna jõudsid. L. tegi väikese maai, mina tegin salli. Maalisime seal lausa 2h ja veidi rohkemgi. Vanasti olid need kutad paremad, siis tuli sealt väike triip välja ja asi sujus, mul aga mitmeid kordi tuli kontuuri nii võrd palju, et pidingi kõik kontuurid paksemad tegema. Hiljem värvisin ja kasutasin muidugi ka soola.

Pärats lõunasööki pakkisime end kokku ja sõitsime Tapa poole, L. sai sealt rongile ja mina koju.

Muud pole öelda. Järgmine aasta pidavat Narva-Jõesuus toimuma ;)

No comments: