Monday, August 18, 2014

sügavkülm.

Eile ostsin turult veel ka metsmustikaid 1kg, hind oli äkki 4 eurot/kg. Jah, need ei näinud nii head välja kui mitmed nädalad tagasi või sellised nagu ma ise korjaks, ka maitse polnud nii magus ja ehtne, aga ikkagi mustikas. Praegu on meie sügavkülm selline, et esimene ja viimane sahtel on täis marju, suurem osa neist on vanades margariinikarpides (voimix). Keskmises sahtlis on lihakraam ja kõik muu (juurikaid).


Marjadest on maasikaid - lõigutud ja terveid, terved kavatsen smuutides ära süüa. Mustikad, (mets ja kultuur). Veidi vaarikaid. Kaks karpi sõstraid segamini. Äkki kaks kaks väikest purki metsmaasikamoosi. Ja mingit tilli on ka ehk?


Aga need viimased mustikad otsustasin panna külmutuskotti, sest tundus mugavam ja tundus, et neid on sahtlisse ka parem ära mahutada. Ja kui seda olin juba teinud, siis kallasin ümber ka eelmised mustikad sellistesse kottidesse (mustikad olid terved, polnud katki läinud, kenasti ära külmunud ja tulid üksteise küljest lahti, nii et sain nad imelihtsalt kottidesse) ja minu arvates mahtus kõik ka paremini ära. Astelpajuga teen samamoodi. Ma väga loodaks, et äkki lõpuks sel aastal õnnestub mul neid korjama minna mõnel ilusal ilmal nii et mina ja marjad hiljem veest ei tilguks.


 

No comments: