Monday, September 8, 2014

Jorss ja huligaan.

Liiklusest plaanin ma eraldi kirjutada, aga tänast ehmatust tahan ma jagada.

Sõidan mina Aardla poolt koju mööda Võru tänavat. Plaanis oli mul surnuaia juurest Raudteejänavale jõuda, aga unustasin selle, sest koju sõidan Võru tänavat mööda ja viimasel hetkel ei tahtnud jobu olla ega teisi ehamtada ja püsisin paremal real. Võru tänaval on pärast Sõbra Maximat ristmi, kus kohtuvad Vaba-Kastani-Võru. Reastusin vasakpöördeks vasakusse ritta ja jäin rohelist foori ootama. Minu ees oli kaks jalgratturit. Juba enne kui linna poolt for punaseks läks, ei olnud liiklejaid sealt tulemas. Meie foor läks roheliseks, ratturid tegid pöörde ja hakkasin mina pööret tegema.

Järgmisel hetkel kihutab mu auto eest üks väikekabuik läbi. Tuli eikuskilt, kihutas (kindlasti rohkem kui 50km/h), sõitsin punase fooriga ristmikule ja mind üldse ei näinud.

Mul jättis küla süda löögi vahele. See oli sentimeetrite küsimus, et ma oleks mingi jorsiga kokkupõrganud, kes seadusi ei tunnista ja ringi ka ei vaata.

Muidugi teen mina ka liikluses apse. Just APSE, ma ei tunne end alati veel kindlalt (no ma olen ju veidi üle kahe aasta vaid sõitnud ka), agano selline jopski ja jorss ma küll ei ole, et punasega ristmikule kihutan ja teisi liiklejaid üldse ei vaata.

No comments: