Tuesday, September 30, 2014

Lihtsalt postitus

Terve suvi ei ole telerist suurt midagi olnud, sarju polnud ka eriti vaadata, aga nüüd on sügis ja vaikselt on ka teleriga võimalik mõnda õhtut sisustada. Mina küll vaatan "Kartuleid ja apelsine" ning "Pilvede all", kuid Härra neist suurt ei hooli (loe: vaataks parem meie sarju). Küll aga juba neljapäeval hakkab "Laulu mu laulu", kus on sel hooajal ka minu lemmik - J.Kreem. See on selles suhtes tore saade, et nad lihtsalt laulavad ja räägivad, ei ole mingit žüriid ega hääletamist. Ja pühapäevast algab "Su nägu kõlab tuttavalt", kus need viimased asjad on küll olemas, aga laulavad, see on lõbus. Selline õhtune lõõgastus.

Homme on jälle selline tore päev, et teen tööl väikese ettekande. Ma ei ole seda mitu kuud teinud, nii et on päris hirmus, aga ma räägin ju ikkagi oma tööst ja seda ma ju ometi tunnen. Aga lisaks on vaja enne ka osakonda tutvustada ühele külalisele ja seda muidugi inglise keeles. Alles see oli, kui me referendiga mõtlesime, et peaks mingi kokkuvõtte valmis kirjutama, et saaksime sellest juhinduda, aga muidugi pole me suutnud seda teha. Küll aga olin tubli ja kirjutan nüüd kodus mõned spetsiifilisemad sõnad välja, mis eelmisel korral kuidagi meelde ei tulnud.

Eile oli tugev tuul ning selle külgtuule ja jooksuga sain endal selja ülevalt (trapets) kõik ikka väga "kinni". Katsudeski valus ja töökaaslane vaatas, et isegi "munad" tulid välja, kui ma veidi ette kummardusin . Aga hetkel on pipraplaastrid peal ja see tegi veidi paremaks, küll aga iga tund tekib vahepeal selline sügelus ja kihelus, et tahaks need ära tõmmata. Jalad on võrreldes eilsega paremas seisus ja ei valuta. Ausalt öeldes ei teagi, kas ma enne laupäeva mingit jooksu teen, sest nädal on kuidagi väga kiire. Homme käime ringtreeningus ja kolmapäeval on lühike Alma sprint kesklinnas.

Neljapäeval lähme Põhjakasse koolitusele! Mu lemmik! Tahaks veel igal pool koolitustel käia, aga mul on ju punktid täis ja keegi peab tööd ka tegema. Meil on isegi vedanud, et me reaalselt saamegi 60 täienduspunkti. Haiglas sain ju vaid 1 (8h) või heal juhul 2 (16h) koolitust aastas. Aga reaalselt käin ma rohkem, sest kogu see HCV (C hepatiit) on ravimifirma tehtud ja tasuta.. Koolitusele lähme ka alles pärastlõunal ning osa sellest on siis töövälisel ajal. Küll aga tahaks veel kovenretsidel käia.

Hiljuti oli vaja apteegist kraami. Muu hulgas ka D vitamiini (õli), planceta ampulle ja veel nipetnäpet. Aaa, keelepuhastajat otsisin (sellest teinekord pikemalt) ja leidsingi ühe interneti apteegi, kus küll ravimeid pole, aga neid pole mul vajagi. Pärnusse ma küll ise kohale ei läinud ja tellisin kauba Smartposti (järgmisel päeval oli kohal!), aga kogu kaup, mis ma tellisin, oli seal tunduvalt soodsam (kontrollisin ravimiinfost järgi) ja tuli ka siis soodsam, kui Smartposti juurde liitsin. Täiesti super!

Me üritame jälle Marantat kasvatada. Mitmeid aastaid tagasi (4 või 5) oli see taimeke siin nii rõõmus, kasvas mühinal, siis aga juhtus midagi ja enam ei kasvanud. Pärast seda me ikka ja jälle tõime seda endale siia küll maalt, küll ostsin poest, aga nii ilusaks ei läinud enam kordagi. Nüüd siis proovime jälle. Töölt tõin ühe nõgese (täpselt nime ei tea, aga selline punane, ei kõrveta, päikese käes läheb veel värvilisemaks), meil on see siin umbes juba kuu, aga ei kasva mühinal! Meil on veesooni siin ka üsna palju, aga milles asi täpselt on, seda küll ei tea.

No comments: