Sunday, September 7, 2014

Trennipäevik 01.09.-07.09.2014

Sarnaselt eelmisele nädalale on ka sel nädalal mind kibutanud  see valus jalg jooksu ajal ja kohati ka alaseljavalud (mitte nii tugevad, et peaksin käe sirutama  valuvaigisti järele).

kilomeetrid: 3 + 4.7 + 10 + 4 = 21,7km   ehk veidi parem kui nädal enne, aga kui vaadata, et vähem kui kuu pärast pean ma enam-vähem sama palju jooksma ÜHE päevaga, siis ma ei hüppa just rõõmust.Rattaga ei sõitnud, ratas nüüd maal. Hommikuvõimlemine endiselt 5x nädalas tööpäeva hommikuti. Jooksutrenni ei jõudnud. Ringtreening ka ei õnnestunud.Esmaspäeb - 3km (21min) hoolimata sellest, et jalaga oli probleeme, mõtlesin, et proovin veel. Nagu näha, siis üle kolme kilomeetri ei õnnestunud proovida, liiga valus oli!

Teisipäev - puhkepäev. Tegelikult tahtsin jooksutrenni minnam, aga pidin pärast tööd Võrru sõitma ja sealt bussiga tagasi tulema. Koju jõudes oli kell liiga palju. Kirjutasim Viljarile (Prorunner treener) ja küsisin nõu, mida jalaga teha ja miks see mul üldse valutab. Ka tema ütles, et esimest korda kuuleb, et kellelegi hakkab jalg sellise koha pealt valutama (tekib juba tunne, et tegu psüühikaga?!). Soovitas kompressioonpõlvikuid proovida ja need on mul nüüd olemas. Valu need ära ei vtõtnud, aga joosta on ikkagi hea. :)


kui kellegi on ideid jagada, siis ootan rõõmuga.

Kolmapäev - nn puhkepäev, sest käisin pärast tööd jällegi Võrus.

Neljapäev - 4.70km (33min) Läksin uuele katsele!  Katse eriti pikalt ei kestnud.  Kusjuures tööl pidime minema ringtreeningusse, aga olin unustanud treenerile öelda, et me nüüd homme/täna tuleks ja kui ma seda 5min enne trenni algust mainisin, siis ei sobinud hästi. Lükkasime siis alguse teisipäevale. Ja siis tahtsin minna Prorunner trenni Tammele. Jõudsin Tammele ja sain aru, et täna toimub trenn Tähtveres! (ma jätsin trenniinf lugemata).

Reede - puhkepäev.

Laupäev - 10km (1h13min18sek) Olin kodukandis ja õhtul otsustasin minna karjääriteedele jooksma, need mu lemmikud ju. Üllatav oli see, et juba esimese kilomeetri ajal tuli tuttav valu (tavaliselt saan ühe kilomeetri probleemideta ära joosta). Tgin peatuse ja üritasin venitada. Jooksin 3km ära ja venitasin veel. Ja siis sain edasi vudida ja valu kadus. Pikemaid ja kiiremaid samme väga teha ei saanud (ja ei jõudnud ka!) ning pulss oli u 166 (kuigi kilomeetri aeg oli seal 7+minutit). Aga vudisin selle siis aeglasemalt, väiksemate sammudega ja valuta lõpuni ja olin rõõmus.

Pühapäev - 4km (24min38sek). Esimene kilomeetrer läks mõnusa hooga ja tundus, et täna on see päev, kui joosta 10km alla ühe tunni, aga juba teisel kilomeetril hoog vaibus ja jäin seisma, et jalgu üritada venitada, et saaks veel joosta. Täna siis valu päris ära kadunud, aga väga hull ka ei olnud. Pulss avg 160x', max 170x'.PS: ma loen küll oma naljakaid lauseid ja mõtlen, et kuidas ma küll sellise lauseehituse olen kokku suutnud panna, aga vot parandada ka ei oska. Oleks vaja vist uuesti põhikool läbi käia vms, et nendest välismaa mõjutustest (mis oli 7 aastat tagasi!) lahti saada. :)

No comments: