Wednesday, October 8, 2014

#88 Uus tolmuimeja

Me soetasime hiljuti endale uue tolmuimeja - Miele. Vanaga ei olnud ma enam ammu rahul, ei saanud vaipa puhtaks, võttis ju vaid pealt sodi, aga tolmu peitis vaiba sisse ära, samuti oli see lihtsalt vanaks jäänud. Uuel on lisaks tavaliselt otsikule ka turbootsik, mis siis vaipa nn klopib. Mina tunnen küll, et vaip on tunduvalt kohevam ja nendest jooksekarvadest, mis ma sealt turbootsiku küljest juba ära olen korjanud, ei hakka ma parem rääkim, neid oli väga palju. Lisaks näeb uus masin ka ilus välja. Me ostsime selle kasutades tutvusi ja saime selle nii veidi soodsamalt (lisaks ostsime ka tolmukotid). Meie oleme taaskord rahul. :) Vana viisime Võrumaale, sest iseenest see ju töötab, meil oli ka vähemalt üks pakk tolmukotte alles ning seal olevat tolmuimejad olid veel väiksema võimsusega kui see.

Me ei tahtnud ostu väga pikalt edasi lükata, sest meil on toredad EL seadused, mis vhendavad tolmuimejate võimsust. http://elik.nlib.ee/euroliit-karbib-tolmuimejate-voimsust/ Kuidas selle tolmu ja muu sodi kätte saab, kui varsti lubatakse võimsuseks vaid 900W? Meie oleme hetkel oma 2200W siis väga õnnelikud ja meil kestab see kindlasti väga kaua. :)

(ma ainult pikun vahel mõtlema, kuhu see raha küll kaob..)

PS: ma üritan lauseid alusega alustada, et need oleksid veidi loogilisemad. (oleksin tahtnud kirjutada "lauseid üritan ma alusega alustada.."  ma tõesti ei tea, kust kohast mul selliseid laused välja tahavad hüpata)

No comments: