Thursday, October 30, 2014

#98 Blossa Glögg

Talve meil Tartus veel ei ole, kuid pimedatesse ja kõledatesse sügisõhtudesse, sobib suurepäraselt Blossa Glögi, linnakorterist on puudu vaid soe ja sumeda tulega kamin.

Rootsist pärit glögi Blossa on meie lemmik olnud juba mitu aastat ja täna tuli Härra koju 2014 aasta pudeliga (ta ootas seda juba ammu). Ma päris täpselt ei mäleta, kuidas me selle glögi leidsime, aga nüüd on meil olemas nelja viimase aasta pudelid.

Peale selle, et pudelid on ilusad, siis glöggi on tõesti imehea. Kui ma ausalt ütlen, siis minule jääb kuum 11%- 15% alkohoolne jook natukene kangeks ja ma kipun seda lahjendama tavalise alkoholivaba glögiga, aga selle puhul seda küll teha ei saa, see kaotaks selle õige maitse ja tunde.


 Selle aasta imeilus pudel. Lavendel.
Ja möödunud aastad. Nendest on meil olemas kolm viimast (aasta 2011 on tegelikult läbipaistev pudel). Kui kellegi kuskil on aastaid 2003-2010, siis me rõõmuga paigutaks need enda riiulisse.
Hind ei ole väga odav, kui võrrelda sellega, et glögisid saab poes ka 3-5 euroga kätte, aga see hind on ka seda väärt, kui oskad head glögi hinnata.

No comments: