Sunday, October 19, 2014

Kus kõik inimesed on?

Ma olen korduvalt maininud, et me kuulame üsna palju eestimaist muusikat. Reede õhtul esinenus üks lemmikum Tartus Püssirohukeldris. Tegu oli HND-ga ja minu arvates annavad nad kontserte üsna harva. Seda ütlesid nad ka ise - enne möödunud nädalast Rock Cafe oma oli umbes üheksa kuud pausi! Härra kuulab nende muuasikat veidi rohkem kui mina, mina eelistan akustilisi versioone ning lemmik on näiteks "Me jääme ellu".


Meil on Püssirohukeldriga selline tore suhe, et üldjuhul me ei pea seal piletit ostma, sest kuulume Kannumeeste Seltsi ja see tähendab endale ja sõbrale tasuta sissepääsu (v.a. eriüritused), lisaks saab Püssi Punast (õlu) soodsamalt, aga seda me seal joomas ei käi. Üldiselt kasutame seda sissepääsuna ja kui ka miskit joome, siis seda on ikka tore teha endanimelisest kruusist.


Enne reedet tegime taustauuringut, aga ei õnnestunud täpselt teada saada, mis kell HND lavale jõuab, enne pidi veel soojendusbänd olema. Esimese hooga jõudsime enne kella 23 jalutades kohale, istusime veidi, midagi juua ei tahtud, muusika tegi mu kõrvadele haiget ning meie suundusime hoopis linna jalutama (üsna külm oli). Lõpuks jõudsime ringiga koju ja uuele ringile läksime autoga. Jõudsime umbes 23:40 tagasi ja sel hetkel pandi eelmise bändi asju kokku. Veidi pärast südaööd tuli HND lavale ja mõnusat muusikat jagus üheks tunniks.


Aga rahvast oli nii vähe. Väga vähe. Osad lauad olid tühjad, lava ees oli maksimaalselt 20 inimest. Meie ka istusime, saime vaate täpselt lavale. Kontsert oli tore, nad mängisid ainult tunnike, aga selle tegid ikka korralikult jutti. Rahvas, kes kohal oli, neile muidugi meeldis. Tundus, et ka bändimeestele, meeldis laval olla, kuigi mina mõtleisn küll, et kui nii vähe rahvast on, siis nad küll Tartusse tagasi ei taha tulla. (PS: Härra ütles, et nad FB- s lubasid, et tulevad ikka tagasi.)


Ning kui rääkida sellest, et rahvast ei ole, siis olen sama täheldanud ka Terminaatori ning Smilersi ajal. Kas kõik inimesed on tõesti Soome ära läinud? Või käivad ainult klubides? Või lihtsalt ei olegi raha, et väljas käia? Kui ma/me Püssirohukeldris 2006 käisime, siis oli kergelt öeldes väga palju inimesi. See oli ka see tore kord, kui me seal Härraga tuttavaks saime. :) 2007 jäi mul vahele, aga 2008 oli ka veel inimesi palju ja siis ma vahepeal mõnda aastat ei mäleta. Aga kaks viimast aastat .. inimesi on, aga mitte nii palju. Muidugi on tore, kui keegi sulle küünarnukkidega näkku või ribidesse ei pane, kui pääseb liikuma, kui saba hingata ja õhku jagub, aga inimesed on ikkagi kadunud.


No comments: