Saturday, October 4, 2014

Minu esimene poolmaraton.

Ja läbi see saigi. Mul endal oli sel nädalal tunne, et ma ei ole mitte kuidagi selleks valmis. Toitumine (istus) oli nii nagu oli, tööl oli hullemaja, sest armas referent läks veidiks puhkama, olin väsinud ja stressis. Reedel oli aga nii hea töölt koju saada, Härraaga jalutamas käia. Magama läksin kell 23 ja planeerisin äratuse kella kaheksaks.

Hommikul jäi võimlemine ära, kuid selga veidi venitasin. Tegin endale kiirelt praemuna (1 muna, 1 munavalge) ja neljaviljahelbe putru, mida sõin maasikamoosi, kõrvale jõin muidugi kohvi ja lisaks ka umbes 0,5 liitrit vett. Oma põlvikud sain üllatavalt kiiresti jalga, arvan, et mõlemal jalal kulus umbes üks minut. Härra saatis mu linna, sest ta ise soovis Kaubamajast endale ühe tagi osta. Tegi minust mõne kohustuslikud pildid ja saatsin ta minema, ise tegin sooja, andsin koti ära ja käisin veel vetsus.

Kuidas siis läks? Ma ise jäin rahule. Ja see ongi kõige tähtsam ja olulisem. Ma arvan, et kui ma oleksin juba kevadel endale poolmaratoni plaani võtnud, siis oleks ehk 2h hakkama saanud, aga see mõte tekis mul alles 2 kuud tagasi ja jooksutrenni jõudsin ma alles augusti lõpus! Nii et ma olen endaga küll väga rahul, ikkagi esimene poolmaraton sai läbitud ja tulevikus saan seda aega nüüd parandama hakata!

Kodus veel mõtlesin, et võtaks õige kõrvaklapid ka kaasa ja prooviks. Linnas muidugi avastasin, et üks klapp enam ei tööta, aga panin siiski mõlemad kõrva, sest muidu oleks üks niisama rinnal tilbendanud.

Nagu ikka panin tööle ka endomondo ning peab tõdema, et sel korral oli see päris tubli. Eks ma tööle panin ju selle enne stardijoont ning siis oligi vist 12. kilomeetrini nii, et umbes 50m enne kilomeetritähist ütles mulle juba aja, nii et selle järgi jooksin kokku 21km380m. Ise unustasin ma kahes kohas kellal ringi aja märkida, need olid täpselt joogipunktides ja mul oli olulisem midagi sealt võtta. :)

Aga jooksust kirjutan ka siis. Esimene kilomeeter jooksin pundis, kes hoidsid kokku tempohoidjaga (2h), aga pärast esimest kilomeetrit hakkas see jalg ikka valutama, veidi andis tunda ka vasak ning lasin tempo veidi aeglasemaks. Jalad olid sellised kahtlased umbes 3 kilomeeterit ja siis läks jälle paremaks. Esimesest joogipunktist võtsin veidi vett, veidi spordijooki, mõlemad olid jääkülmad! Sõpruse sild polnud mingi probleem, aga allamäge oli sealt eriti hea minna, sest polnud järsk ja ei põrutanud jalgu. Järgmises punktis (10km) võtsin veidi rosinaid ja vett, just enne olin ka geeli võtnud. Atlantise ees (12km vist) võtsin jälle vett ja spordijooki (ma ei suuda ainult spordijooki võtta, sest siis jääb suhu selline kuiv tunne ja halb maitse, loputan selle veega alati alla). Järgmises ikka sama (15km), pidin ka geeli võtma, aga magasin maha. Geelili jõudsin supilinnas (17km) ja peale jõin vett, äkki võtsin 4 rosinat ka. Siis oli veel nii vähe jäänud, aga selgus, et Raekoja tagant tuleb üles Toomele joosta! Pulss läks 188x' peale, aga jooksma ma jäin, tasakesi ja pisikeste sammudega (see oli 19.kilomeeter). Ajaloomuuseumi juures sain veel juua (ikka spordijook ja vesi) ning siis sai ilusal Toomel vudida ja Vallikraavi tänavat mööda Ülikooli tänavale minna ning sealt Küüni tänavale ja lõpuspurt teha. Viimasel sirgel läks pulss siis 191 x' ja 21.km jäi taas kellal nupule vajutamata.

Endomondo ajad: (nagu näha siis viimane kilomeeter oli kõige kiirem. Sealt Vallikraavi tänavat mööda oli nii hea joosta, vaikselt oli ju allamäge ;)).









Ja minu koostatud tabel. Mul on hea meel, et suutsin pulsi normaalsena hoida. Tundub, et Saadjärvel mängis see tohtu külg- ja vastutuult ikka suurt rolli ja seetõttu oli pulss kõrgem ja väsimus tuli üsna kiiresti.

Finišis ei olnud ma väga-väga väsinud, jalad olid veidi makaronid (ja on siiani, sest olen totu ja ei teinud mingit erilist venitust.. kuidas saab nii totu olla??!). Nägin ka veel Prorunneri treenerit, kellega paar sõna juttu rääkisin (ja kes after pildid tegi). Plaanin ka edaspidi võimalusel sinna trenni jõuda, siis saan tulevikus ka aega parandada. Hiljem nägin veel endiseid ja praeguseid töökaaslasi, samuti oma venda, kes läks esimest ametlikku 10km püüda (tuli 54min11sek).



Päev on korda läinud. Tuju on hea. :)



PS: see on nii äge tunne, kui liiklus seisab ja sina jooksed (sõidad rattaga vms).

1 comment:

Trennipäevik 29.09.-05.10.2014 | rohelise südamega tüdruk. said...

[…] raames 21,1 km ajaga 2h16min01sek keskmine pulss 174, maksimum pulss 191. Kirjutasin sellest eelmise posituse. Sain tarkusi järgmiseks korraks (ma ei tea, millal järgmine kord on), aga hetkel olen veidi […]