Tuesday, October 14, 2014

Nädalavahetusest

Alustasin suure hooga, aga jutt ei saanud vedama, veniv ja lonkav. Ei ole seda õiget soont. Aga sügisevärvid on küll imeilusad, eriti meie kaunil Eestimaal.
Reedeseks tööpäevaks olin veel rohkem kutu kui varem, aga samas ka päris rõõmus, sest armas Liisuke oli tagasi (siiani oled teda siin ikka L.-ks kutsunud, aga kuna ta pärisnimi ei ole ka Liisu, siis ma usun, et Liisu sobib ka siia). Minu töökoormus kahanes kohe poole väiksemaks ja lõpuks sain teha neid asju, mida polnud jälle mitu nädalat teinud. Aga kohe pärast tööd hakkasin Virumaa poole sõitma. Sain linnast juba kolmveerand 17ks välja ja liiklust jäi aina vähemaks. Väike peatus Rakveres, hiljem tegime emaga poeringi ning koju jõudsime umbes pool 21. Ja tunnike hiljem olin ma juba voodis ja magasin. Jah, ma läksin reede õhtul pool 10 õhtul magama. Täiesti ideaalne.


Und jätkus laupäeval poole poole üheksani, õigemine tiris sel ajal ema mind suurest varbast. :D Kell 10 läksime õue, alustasime keldrist, et õunu kastidesse ümber valda ja kotid õunaaeda võtta. Õunaaias asjatasime lõunani, mina veidi üle kolme tunni, ema veidi kauem. Mina aga koorisin kartuleid, hoidsin pliidi all tuld, paitasin kassi, tükeldasin õunu (teeme kuivatatud õunu) ja olin omadega ikka päris kutu (nagu ikka). Laupäev läks väga kiiresti, ei saanudki aru, kuhu see kadus. Vahepeal tegin pilte ka. Ema abiga said purki ebaküdooniad, mina suhkruga ei tahtnud, niisis tegime meega, aga purk jäi mul hetkel maale, ununes. Õhtul läksin jälle pool 10 magama ja ärkasin pühapäeval 8:45.Esialgu tahtis Männi arooniad minu ämbrist ära süüa, aga siis viisin ma ta põõsa juurde ja näitasin, et seal on ka. :)


 Arooniad panin pisikestesse kreppkottidesse ja nüüd on need juba sügavkülmas. Kass läks küüslaukude juurde magama.

Pühapäeva hommik oli juba väga kiire. Ema ajas Internetis oma asjad korda (jagasin telefoniga wifit), vaatasime mu mõõdud üle (siiski käe omad, saan ilu-randmesoojendajad ka, inspiratsioon on Jane blogist. Aga mina saan osa koeravillaga.). Pakkisin asjad. Sain juustesse kalasaba. Tee viis mind Ralveresse. Alustasin haiglast, siis Pikk tänav, Põhjakas, uuesti Pikk tänav ja edasi juba Tartu poole ning koju jõudsin kell 17.

No comments: