Saturday, October 25, 2014

Tükike kooki hingele

---

Eile (hilis)õhtul läks Härra sõbraga kinno filmi "Raev" vaatama, film algas alles veerand 11 õhtul. Kui ta 20 minutit enne kella 1 koju jõudis, siis mina muidugi magasin. Hommikul oli äratus 06:11, ma olin nii väsinud, äratuse vajutasin "kinni" ja mõtlesin, et ootan minuti või kaks (mul ei ole kordusäratust ja ma ei kannata seda, kui äratus pannakse helisema iga 5 või 10 minuti tagant). 35 minutit hiljem tegin silmad lahti ja hüppasin voodist välja. Kell oli natukene liiga palju.

---
Eile õhtul meenus meile, et meil mõlemal on autos suvine klaasipesuvedelik. Härral läks hästi, see polnud veel päris ära külmunud. Täna hommikul vaatasime minu autot ja külmunud, mis külmunud. Küll aga parkisin täna auto nii, et päike võimalikult palju sellele paistaks (mitte et see soojendaks, aga esiklaas ei lähe vähemalt jäässe) ning pärast pikemat sõitu sain ka endal selle vedeliku sealt välja. Õnneks seda seal väga palju ei olnud. Hetkel peaks esiklaas küll särama. Homme lisama talvise vedeliku ja uuel nädalal on +10 C sooja.

---
Kolme nädala pärast on meil austuse sünnipäevapidu, sel aastal siis 12. ning toimub see taaskord Atlantises. Aga nagu möödunud aastal, siis ka käesoleval on vaja teha mingi filmike või midagi, aga mitte enda osakonna kohta, vaid see tõmmati loosiga. Nalja kui palju. Oleme juba mitmel päeval väikeseid klippe filminud ja ise südamest naernud. Peole lähme ka muidugi.

---
Mul on juba aastaid olnud kaks pangakaarti. SEB'i sai kunagi tehtud kaart, sest seal oli ISIC ja sellega olid erinevad soodustused (nt Opera pizzas). Aga aktiivselt olen ma kasutan Swedpanka, sealt võtsin kunagi ka õppelaenu, sinna tuleb palk ja üldiselt teen makseid ka vaid seal. ISIC lõppes mul juba ammu ning nüüdseks olen otsustanud, et mul on enam kahte kaarti vaja. Swedis on mul siiani olnud noortekaart/tudengikaart, aga see lõppeb selle aastaga. Samuti on mul krediitkaart - American Express - millega välismaal saab kenasti hakkama, aga Eestis mitte, samuti on probleeme Internetis. Minu praegu kaardi asemel pakuti mulle Deepetkaart Plussi, millega on kõik väga tore, aga minu arvates tahavad nad liiga suurt kuutasu. Ma sattusin toreda telleri otsa, kellel olid AE-ga olnud sarnased probleemid ja tundus, et ta mõistis mu muret. Edastasin talle oma soovid, ta klõpsis veidi arvutis ning ütles, et neljapäeval võib kaartidele järgi tulla. Ma olin suhteliselt üllatunud, aga selgus, et krediitkaarti asjad saab kenasti ühelt kaardilt teisele kanda ja kõik ongi korras. Sel korral ei saanud ma tutvustust nende kindlustuspakkumiste ega pensioni kohta, aga usun, et see ootab mind ees juba järgmisel nädalal.

---
Veidi üle aasta tagasi viisin enda pensionifondi LHV-sse üle. Ma ütlen ausalt, et mina seda asja ei jaga ja mul peaaegu, et ükskõik, kus see mul asub, aga Härra oli sinna läinud ja rääkis mu ära, nii laisn mina ka ennast kord Kaubamajas "ära rääkida". Ja siis eile Härra räägib mulle, et võib-olla on tema pensionifond nüüd jälle Swedpangas. Te oleks pidanud mu nägu nägema o.O. Jah, ma saan aru, et iga pank räägib ikka seda, mis neile on kasulik ja räägib oma plussidest (ning teiste miinustest?) ning muidugi ka see, et selle ümbertõstmisel läheb sealt summast maha 1%. Nii saan ma Härrast aru, et ta pigem tegi seda praegu, kui tal on sinna väga vähe raha kogunenud, kui et aastate pärast, kui see summa on suurem. Härrake on mul ka vahel ikka selline, et kui kenasti rääkida, siis ta ei oska öelda "ei", ma usun, et Starman räägiks ta ka ära, aga paraku meil saab olla vaid Elion. Samuti muutsime me nõnda elektripaketi ja pakkuja ära, kuigi see soov oli mul juba varem olnud (jätan märkimata, et Härrale "müüs" seda praktikant ja kuskile jäi linnuke panemata ja lõpuks saime selle paketi vahetatud 5 või 6 kuud hiljem). Aga jõudu mulle, kindlasti üritab Swed mind ära rääkida ning SEB ilmselt ei taha ka pangast ära lasta ...

---
Tööl on meil uus trend juua vett vähese õunaäädikaga.

Õunaäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente, näiteks kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, naatriumit, väävlit, vaske, rauda, silikooni ja fluori, mis kõik on terve keha jaoks vajalikud.Juttu tegi sellest hoopis üks perearst, kes praksises seda ka patsientiele soovitab, kellel on liigestega probleeme. Nimelt on äädikas antibakteriaalne ja seeläbi vähendba põletikku ning valu liigestes. Ja see ei ole naljajutt, see töötab päriselt. Muidugi ei tohi endale liiga teha ja seda tuleb kindlasti lahjendada ning jälgida, et maole ei hakkaks. Mina olen 0,75l veele lisanud ainult 1spl õunaäädikat, tuleb selline veidi hapu maitse ja ongi kõik.

Räägitakse, et peaks ka kaalu alandama, aga selle kohta ma kommenteerida ei oska.
---

No comments: