Saturday, November 1, 2014

Laupäev

---


Hommikul kell 10 helises Härra telefon, helistajaks oli tema isa, kes lähenes sõpradega Eesti piirile, see kõne oli hommikuseks äratuseks. Selleks ajaks olin mina maganud veidi vähem kui 12h ja iseenest oleksin edasi maganud. Reede õhtuks olin ma kutu nagu ikka. Kuigi nädal ei olnud väsitavam eelmistest, siis eile asendasin nii laboranti kui ka referenti, lisaks enda töö. Pärast tööd käisin veidil lindil sörkimas, et aeroobset treeningut ka kavasse mahutada, aga ka sellepärast, et tahtsin veidi saunas istuda. Pärast trenni oli kell saanud 18 ning läksin Lõunakeskusesse panga- ning krediitkaardile järgi. Minu üllatuseks ei räägitud mulle sõnagi pensionifondidest või kindlustusest, aga kell oli ka üsna palju ning tegu oli ju siiski reede õhtuga.


---


Eile oli rahakoti vahel üks Lõunakeskuse kinkekaart. Mul oli hea plaan osta endale kampsun. Ma leian harva selliseid kampsuneid, mida ma pikalt kannan (st mitu hooaega), sest ükski pole see õige. Ka sel korral oli plaan osta lihtsalt kapsun, mida oleks hea talvel kanda. Terranovast oli mulle midagi silma jäänud ning sinna ma suundusingi. Midagi suurepärast seal ei olnud, aga olin praktiliselt otsuse langetanud, kui nägin kleiti. Armas suvine kleidike. Otse loomulikult läksin uuesti kabiini ning proovisin seda ning ei olnud enam kahtlustki, et kampsunid jäävad poodi ja mina lähen koju kleidiga, mis mulle päriselt meeldib (ükski kampsun ju tegelikult ei meeldinud). Aga et see jutt tänasesse sobitada, siis hetkel on see kleit mul seljas ning pool 9 on meil neljane laud Entris.


---


Täna hommikul käisin linnas lihtsalt selle pärats, et ma polnud seal ammu käinud. Jalutasin läbi Kaubamajast (vaatasin kampsuneid ja mantleid) ning sama tegin Taskus, aga lõpuks jõudsin Seppälässe.  Sela jäid silmad mõned pluusid, seelik, kleit, proovisin kõike ja mõtlesin, et seda kleiti ma tahan. Ja sain. Minu õnneks olid kõik allahinnatud. Hiljem läksin Turule, sest tahtsin šnitsli jaoks sealiha ning lisaks sinki, leidsin Härrale maitseaine, ostsin 1kg pähkleid ning suurema tüki liha, kuid sink jäi ostmata. Seejärel kiirustaisn koju, sest kell hakkas juba üks saama ning ma tahtsin veel tõukerattaga sõitma minna.


---


Kuskil pool 3 päeval sain trennivarustuse selga ning suundusin rattaga Narva mäest üles Kõrveküla poole. Kõrvekülast läksin otse läbi, sest see tee viib Vasulasse. Õe juures panin väiksesse seljakotti õunu, vaatasin lambaid, näitasin enda ägedat rattast ning varsti hakkasin tagais liikuma, sest päike oli peitu läinud ja väljas ei olnud eriti soe. Tagasi oli üsna tore sõita, sest tee oli rohkem allamäge. Vastu jooksis mulle üks noormees... lühikeses dressis, polnud mütsi, salli, aga kindad olid, küsisin hõigates, et kas külm pole, aga tema naeris ja ütles ei ning vaatas mu ratast veidi kummaliselt. Koju jõudsin enne pimedat, aga olin täitsa läbi. Kilomeetreid tuli 25, aga sellest lähemalt homme trennipäevikus.


---


Miks ei võiks ühes nädalas olla kaks nädalavahetust?


--


 

No comments: