Tuesday, December 2, 2014

Käisin juuksuris

Kui ma hommikul tööle läksin, siis enne ukse sulgumist hõikas Härra, et kui juuksur midagi väga kummalist hakkab tegema, siis ma hakaku karjuma. Selleks mul vajadust ega põhjust polnud. Ajakirju ma ei lugenud, aga seda ei tee ma niigi. Juuksur küll ütles: "Võta sealt ajakirja ja loe, kui suudad pea paigal püsida.. aga ilmselt sa tahad mind kullipilgul jälgida." :)

Läksin siis Lea ilusalongi, kus ma tegelikult juba mitmed aastad käinud olen. Kuufaasidega ei sobinud kuidagi nende juuksurite vabad ajad, kelle juures ma ise varem käinud olen, aga õel on positiivssed kogemused seal veel ühe juuksuriga. Mõtlesin oma õnne proovida. Astusin tutavasse salongi, istusin tutavasse tooli ja juuksuriks oli üks armas noor naine. Ta oli juba oma olemuselt nii armas ja siiras. Küsis, kas soovin vaid otsi lõigata või tahaks juukseid veidi lühemaks ka. Ohkasin veidi ja ütlesin, et sooviksin oma potisoengust lahti saada. Tol hetkel olin ma juuksed just patsist lahti teinud, niisiis olid need patsilokis ja loomulikus lokis ning suurt midagi aru ei saanud. Aga ta vaatas neid ühest küljest ja teises, vaatas ühte salku ja teist.. ning mõistis, milles probleem on. Reaalselt oligi nagu pott, sujuvat üleminekut ei olnud ja kuskil taga laiutas ka mingi auk. Ta oli vahepela päris nõutu näoga, ohkas ise ka ning ütles, et annab endast parima.

Alustas sirgendamisega, sest muidu ei saanud millestki aru. Ja siis ta mässaski mu juustega veidi üle tunni. Üikkusest tuli ka jupp maha, aga mitte nii palju, kui arvasin. Pealt ta lühemaks enam teha ei tahtnud, aga ühesuguseks ja sujuvaks üleminekuks oli vaja vaeva näha, samuti mõnest kohast veidi õhemaks lõigata. Aga täna olid mu juuksed eriti taltsutamatud, staatilist elektrit täis, kui kamm läbi käis, siis juuksed olid nagu kuusepuu ning lahtised (ära lõigatud juuksed) lendasid tema näkku ja silmadesse.


Kui mul on kõik juuksed ära sirgendatud, siis on pats õhem, kui keskmisel eestlasel ... ma arvan? Tegelikult on pats suhteliselt õhuke ka sellepärast, et järk lõppeb ära.

Ta hoiatas ka, et kui järk hakkab veidi välja kasvama, siis ilmselt tuleb seda potilaadset tunnet taas peale, aga see tuleks välja kannatada (kui tahan järgu pikemaks kasvatada).

Vaatame, mis homme õhtuks on :) Ehk täna ma juukseid pesema ei hakka.

Ja kui ma nüüd järgmine kord ka sinna salongi lähen, siis ma küll ei tea enam, kelle juurde minna. Kõik on nii armsad ja head. :)

No comments: