Tuesday, December 2, 2014

Töökaaslane on haige, mingi viirus murdis maha. Tegelikult tahtis ta juba täna tööle tulla, sest eile õhtul tal enam palavikku polnud, aga kuna see viirus murdis tema tundidega, siis meie teda tööle ei tahtnud. Puhkuse ajaks haigeks jääda? - ei aitäh. Tema haigestumine tähendab mulle aga lisatööd. Hiljaaegu (möödunud nädalal) sain valmis ühe andmebaasiga, mille kallal olen mitu kuud vahelduva eduga (kui muu töö kõrvalt aega on) pusinud, tänu sellele leidsime üles kõik "kadunud" patsiendid. Nüüd pean vaid seda töös hoidma st iganädalaselt muudatused läbi viima, et info ikka adekvaatne oleks. Juhataja oli väga positiivselt üllatunud. See andmebaas teeb kord kvartalis ka tema elu lihtsamaks. Aga üldiselt tegin seda ikkagi enda töö pärast, et ikka seda lihtsamaks muuta.

Täna hommikul aga pandi puhkusegraafikud välja ehk võime hakata enda puhkuseid sinna sobitama. Ja siis vajus minu tuju ja nägu ära, sest ma ei taha jälle sellele mõelda. Ma ei taha seda hullumeelset suve. Mainisin mokaotsast, et ma ei ole enam sellise suvega nõus. Mina ei tohi puhata siis, kui puhkab Liisuke, ma ei tohi puhata, kui puhkab minu kabinetikaaslane. Möödunud suvi näitas, et nende kahe tööd ma üheaegselt teha ei jõua (+ enda töö), mis tähendab, et meist kolmest peavad kaks tööl olema ja üks puhkama. Aga me kõik tahame juulis puhata. Ülemus ütles, et jagaksime siis ära, et üks puhkan juunis, teine juulis, kolmas augustis, aga nii ka ei saa. Aastad on näidanud, et juuli on tihtilugu ainus normaalne suvekuu. Aga kujutame nüüd ette, et me kõik puhkamegi üks kuu järjest ja suudame need kuud ära jagada. Minu jaoks tähendab see aga seda, et need kaks kuud, mis ma suvel tööl olen, teen ma ikkagi topelttööd. Ma olen täiesti nõutu. Ise olen süüdi, et olen nii usin olnud ja need tööd ära õppinud, aga... Ja tahaks ju Härraga samaaegselt puhata nagu Liisu tahaks oma noormehega (kes puhkab juulis!) ja teine kolleeg tahaks Saaremaale Ooperipäevadele minna (juulis!). Selline tore asutus, et puhkuseasendajaid ei ole. Meil on üks tore koristaja, kes juba viis (!) kuud teeb kahe inimese tööd, sest teine on haiguslehel, ta peab tegema ära sama töö sama ajaga ja kuus saab hek 20-30 eurot rohkem palka (kui teine on haiguslehel olnud kaks nädalat, siis alates kolmandast peaks saama 30% teise kuupalgast .. aga nende kuupalk on niigi väike).

Istun hetkel köögis. Laptop on köögilaual (mille taga me sööme ehk kord või kaks aastas). Tegin täna lasanjet - viimased kolm korda ei tulnud see eriti hea, küll unustasin piisavalt maitseaineid panna või oli meil kummaline juust, aga sel korral olin tulemusega rahul, kuigi ma ise ei maitsenudki, aga mehed (Härral on sõber külas) kiitsid ja sõid rõõmuga. Härrale jätkub seda ka homseks. Kui lasanje juba ahjus oli, siis alustasin toorjuustukoogiga, aga päris õiget retsepti ei leidnud, niisiis otsustasin katsetada. Maitses korra toorjuustu-hapukoore möksi ka, aga jälle tundus liiga magus, aga lõpptulemus veel teadamata. Ja nüüd, kui kook juba ahjus on, teen homeks ja ülehomseks lõunasööki. Nimelt vaatasin, et kana peab ära tegema, aga portsjon nii suur, et jätkub mul kolmeks söögikorraks. Kaheks korraks keeran segi köögiviljade ja pruuni riisiga, lisaks tšilli ja sojakaste, aga kolmas kord (reede ?) leiutan ehk ülehomme. Vähe,alt on köögis olles soe, vahepeal isegi palav. Nimelt on viimastel päevadel korteris väga jahe olnud. Tõsi, temperatuur on 20-21 C, aga kui tavaliselt on 24-25C, siis see on jahe. Isegi Härral on jahe! Radikad on jahedad .. magamistoa oma lausa külm (kuigi numbri järgi "põhjas"), elutoas on täna leigemast leigem. Kirjutasin eile hilisõhtul korteriühistu vanemale, kes tahaks (või saadab kellegi?) radikaid vaatama. Olen küsinud ühe naabrimehe käest (esimest trepikojast), kuidas neil on, aga olevat soe. Ei teagi, kas meie oleme külmavaresed (mina küll olen) või peaks 4. korrus radikatest õhu välja laskma. Möödunud aastates mäletan, et -10 C olid radikad ikka tõesti soojad!

Kogu selle kokkamise juures ei ole ma ise õhtust söönudki. Lasanjet ma lihtsalt ei tahtnud. Koju jõudes sõin õuna, jõin klaasi keefiri ja sõin 2 täisteraküpsist (millest koogile põhja tegin). Pea hakkas üsna kohe valutama. Ja hetkel joon klaasikest veini. Kolisin mõneks ajaks voodisse, aga see koogike küpseb ju nii kaua.

No comments: