Sunday, December 14, 2014

Trennipäevik 08.12.-14.12.2014


Selline puhkusenädal.
Esmaspäeva õhtul jõudsin küll Tartusse tagasi, aga trenniplaane ei teinud ja veetsin õhtu koduselt koos Härraga.

Teisipäeval läksin umbes pool 9 jõusaali. Rahvast oli minimaalselt ning tundus, et sain harjutused selle tõttu ka veidi kiiremini tehtud. Ühte üllatusmomenti ei olnud.

Kolmapäeval jõudsin samuti enne 9 jõusaali. Pelgasin, mis ülekahast saab, aga tol hommikul polnud kätel viga, lisaks oli ortoos peal, sain kõik tehtud, aga raskustega ei hakanud liialt pingutama.

Neljapäeval läksin jälle poole 9 aeg jõusaali, mõtlesin, et jooksen lindil või teen miskit muud, paraku polnud motivatsiooni, käsi oli halb ja valus, lindil hakkas jalg valutama, trenažöörile ka minna ei tahtnud. Lõpuks tegin planku (tavaline + küljed), võimlesin veidi, käisin saunas.

Reedel oli see üks detsembripäev, kui ma otsustasin minna sörkimina. Pakkisin end kenasti sisse, muidugi hakkas üsna ruttu palav. Jalg hakkas ka valutama, aga tegin 4km tiiru siiski ära, pulss oli suhteliselt laes, aga hiljem oli enesetunne vähemalt hea.

Laupäeval, eile oli suhteliselt maru ilm, lõpuks otsustasin ikka trenni minna, sest jooksmine ja tõuksimine olid välistatud. Tegin jalatrenni. Rahvast oli taaskord ülivähe! Hiljem plank (ikka tavaline + küljed 3x1min) ja saunatasin.

Täna ärkasime alles kell 11. Väljas tundus enam-vähem normaalne ilm. Otsustasin, et on aeg tõukerattas talvituma viia (ehk õe juurde, Tartust u 10km) ja miks mitte sinna tõuksida. Mul läks hästi, sest linnas tuult ei olnud, Kõrvekülas oli veidi küljelt, aga ei midagi hullu, mingit jama ka alla ei sadanud, aga muidu oli kuidagi raske. Olin end soojalt ära pakkinud ja polnud kilomeetritki tõuksinud, kui selg juba märg polnud, jope küll peab vihma ja tuult, aga halb tunne on ikka, kui selg märg. Aga kokku tuli peaaegu 12,5km ning aega läks 56 minutit. Mul endal oli tunne, et aega läks ikka tunduvalt rohkem, sest üsna palju oli ülesmäge, aga näe, üllatusin positiivselt.
Isegi kui lund veel mõnda aega maha ei tule, siis on targem tõuksi hetkel hoius hoida, sest järgmisel nädalavahetusel oleme Võrumaal, siis juba jõulud ja muud toimetused, mille ajal linnas eriti ei ole.

Endiselt mulle väga meeldib mõte minna Pekist Priiks 2014 üritusele. Aga kõige rohkem valmistab mulle peavalu riietuse küsimus.  Mul ei ole sellist talvist komplekti, mida selga panna ja kindlasti ei hakka ma seda ka Eestist ühe ürituse pärast ostma. Ideid? Reedel ja täna käisin nii, et panin puuvillased sukkpüksid spordipükstele alla (mul on ka termopüksid, aga need ei lähe nende pikkade pükste alla eriti), panin ühe särgi, termopluusi ning jope (vee ja tuulekindel). Külm hakkas alles siis, kui nii kiiresti enam ei liikunud või hoopis seisin, mis on igati loogiline. Aga kui 5min joosta ja 5 min kõndida, siis kõndimise ajal (mis tegelikult ei ole isegi lõnta-lõnta kõnd) võib hakata külm. Teed nii tunni, kaks ... aga kõik see 45km?

No comments: