Monday, January 19, 2015

Nädalavahetus (teeolud ja ökopood)

Sõitsin reedel Rakveresse. Palusin end töölt veidi varem ära, et ikka õigeks ajaks kohale jõuaksin, sest teeolusi ei või iial teada. Startisin kell 16 ja 15 minutit hiljem olin linnapiiril - see läks hästi, sest kui oleks startinud 16:30, siis on linnapiir alles 17:00. Jõgevani sain lausa lähituledega sõita. Rahulikku kulgemist segasid vaid suured rekkad, mis esiklaasi kõik vett täis pritsisid ja tohutu tuulekoridori tekitasid. Jõudsin kenasti kohale ja teatrist kirjutan teinekord. Kui mõned tunnid hiljem Tallinn-Narva trassilt maha keerasin, siis vaatas vastu vaid liuväli, võib-olla tundus pimedas hirmsam, sest kõik peegeldas vastu, aga libe oli ikka ka. Nagu kevad. Maal oli eriti vahva vaadata, kuidas koer jää peal ukerdas, kahjuks ma sellest ühtegi pilti ei saanud (ta arvas, et tahan ta palli ära võtta ja läks minust hoopis kaugemale). 

Laupäev möödus koristustähe all. Pahandasin juba, et mul on mõned väga olulised asjad ära visatud ja põletatud, sest need olid ühes teises hoones, aga hiljem õde ütles, et minu kastid on täitsa alles. Sai aga sorteeritud ning kriitiliselt mõeldud. Ja lõunast (ärkasin alles kell 11) sai ruttu õhtu. Midagi muud teha ei jõudnudki. 

Pühapäeval oli mul natukene tihedam graafik. Plaan oli juba kell 10 maalt startida, aga sujuvalt lükkus see 10:45 peale. Palusin emal enda tööpüksid ära lappida, lõpuks palusin veel ülepeapatsi ka. Alustasin Aasprest, sealt läksin Viitna kõrtsi kohvile, edasi Põhjakeskusesse. Sinna viimasesse tahtsin minna vaid ökopoodi, aga tegin lõpuks suurema ringi peale. Seal on Bio4you pood, enda arvates läksin sinna esimest korda, Tartus meil seda pole (Tartus on meil Biomarket ja Lõunakeskuses käin Looduspere's), Pärnus või Tallinnas pole ka ma seal käinud. Ostsin sealt kookosjahu, materjali kastmete paksendamiseks (et asendada kartulitärklist või jahu) ning liha paneerimiseks (et asendada riivsaia) ja lõpuks leidsin ka psülliumi. Müüja oli väga tore, küsis kas ma ka püsiklient olen, vastasin ei, aga pakkus, et ID-kaardi põhiselt on see võimalik ning tasuta. ID-kaardi põhised kliendikaardid mulle meeldivad, aga kui olin enda ID-kaardi lugejasse pannud, siis selgus, et mul on juba kliendikaart. Mis? Kuidas? Ma ei tea. see oli meeldiv üllatus, aga ma endiselt arvan, et eile tegin ma ise alles esimese ostu sealt poest. 
Lisaks kiidaksin veel aktiivsöe oopiumi seepi. Üks endine blogija väga kiitis seda, tahtsin ka proovida ja palusin õel selle endale jõuludeks kinkida. Ta ostis enda perele ka selle seebi ning on samuti väga rahul. Näonahk jääb nii mõnusalt pehme ja üldse mitte kuiv. Alles alustasin selle kasutamisega, aga olen juba väga rahul!
Pärast Põhjakeskust käisin veel Rakvere N-trendis ning hiljem veel õe juures. 

2 comments:

Tikker said...

Ma pakun, võib olla selline variant, et kui tellid uudiskirja, saad automaatselt kliendiks. Või kui sa oled varem midagi netist tellinud, aga seda vist pigem mitte?

Sjuteist said...

Ei ole ka uudiskirjaga liitunud.
Võib-olla olen lihtsalt selles poes varasema käigu mälust kustutanud. :)
Siiski, meeldiv üllatus oli.