Saturday, January 24, 2015

Peaaegu suurpuhastus

Eile õhtul nägin jõusaalis Härra sõpra, rääkisime veidi juttu. Muuseas küsis mis Härra nädalavahetusel teeb, aga ma ei osanud väga vastata. Küsis, mis mina teen. Vastasin: "Koristam." Nägu oli üllatunud sellise vastuse peale, ootas ilmselt midagi muud, aga siis ütles: Ma tahaks kuulda, et L. (tema elukaaslane) sellele küsimusele nii vastaks."

Tegelikusses oligi nii, et möödunud nädalavahetusel olin ju Virumaal ja jäi suurem koristus tegemata. Nädala sees on õhtutel endiselt pime ning siis samuti suuremat koristust ette ei võtta. Kööki saab küll igapäevaselt koristatud, aga mitte ilmatuma põhjalikult.
Alustasingi köögist, riiulid, kapid. Köögikappide peale oleks vaja midagi, äkki vakstut, sest need on lae all ja lähevad ikka tolmuseks ja selle puidu(?) pealt on tolmu küllaltki raske kätte saada. Mõtleme selle probleemi lahendamise peale.
Köök oli pooleli, aga vahepeal tegin suurpuhastuse arvutilaua ja teleri juures. Härra sorteerisin samal ajal enda kooli pabereid. Dokumentide ja tähtsate paberite kohad jäid siiski sorteerimata. Eemale tõstsin ka need enda paberid (sh kooliasjad), mida peaksin sorteerima, sest muidu oleks päev kiiresti õhtusse saanud.
Vahepeal jõudsin vannituppa. Ma ei mäleta, kas ma kirjutasin, aga meil on uus peegel, ilusam ja suurem. Koristamine läks küll veidi keerulisemaks. Tahtsin ka korralikult vannitoa põrandat küürida, aga sellest pidin loobuda, sest tahtsin ülejäänud koristuse ka ikka lõpuni viima (ehk pärast põranda küürimist oleks parem käsi sellises seisus olnud, et midagi enam teha ei saa). Aga tegin nii palju kui sain ja jäin tulemusega rahule.
Koristasin köögi lõpuni. Ja elutoa vaip sai ka asjadest puhtaks. Tõstsin kokaraamatud klaaskappi ja seetõttu viisin elutuppa teisi raamatuid ning selle tulemusena koristasin magamistoas raamaturiiulid ära. Niisiis lõikasin vahepeal Härral juukseid. Läheb veidi lihtsamini kui alguses, aga minu meelistegevus see veel ei ole.  Pärast seda oli kell juba peaaegu kolm ning me otsustasime linna sööma minna. 
Käisime Kapriisis - mina sõin endiselt tandoorikanasalatit ning Härra omletti. Hiljem käisime veel Lõunakeskuses. Ostsin Jyskis paar plastikust karpi ning Rimist ostsime pärmitaignaks vajalikku. Taignani me siiski täna ei jõua, see jääb homseks.

Koju jõudsin üsna väsinuna, jõin teed, vaatsime ühe osa "Grimmi".

Ja jätkasin koristamisega magamistoas. Mul ei ole meikimistarvikuid üldse palju, need, mida igapäevaselt kasutan, on vannitoas ja need, mida harvem, magamistoas. Neid on vähe, aga mul on tunne, et ikkagi liiga palju. Midagi polnud ära ka visata. Tegin ravimite kapi ka korda. Lisaks selgus, et mul on jälle meeletult kogunenud šampoone-kreeme. Tahan kogu aeg kindlatele asjadele üle minna, aga kuskilt tuleb ikka uusi asju (st kingitakse). Koristasin enda kummutit (ja tegin lõpuks ühe riiuli tühjaks....)

Tahaksin suvel alustatu projekti lõpuni viia, aga ma pole juba kuude viisi tikkinud. Ja elutoas on selleks ka liiga pime. Üks väike laualamp meil on (lisaks arvutilaual olevale lambile), aga diivanil istudes saab selle vaid ilvese naha külge kinnitada, aga tundub, et ka siis on valgust vähe (või jäävad minu silmad viletsaks?).

Teiseks projektiks on fotod ja albumid. Veebruaris ostan suure albumi, kuhu tõstan ümber enda lapsepõlve fotod, hetkel on mul nende fotode jaoks väiksemat albumit. Lisaks plaanin leida inimese, kes teeb fotoalbumeid personaalsemaks. Ehk ostan ka meile ühe (ilmselt läheb juba kahte vaja) suure albumi ning lasen selle kellelgi personaalseks ning ainulaadseks muuta. (Kui tead inimest, kes sellega Tartus tegeleb, siis palun anna mulle teada.)

Kirja sai kuidagi vähe, aga tegelikult sai nii palju tehtud, aga siiski mitte kõik. Riideid sorteerisin juba varem, täna said üksikud sokid (mis paarilist ootasid) kilekotti pakitud (õde saab need ära lõikuda). Näiteks nende paberite sorteerimine. 

No comments: