Sunday, January 11, 2015

Trennipäevik 05.01.-11.01.2015

See on esimene kord, kui ma "kirjutan" seda mitu tundi ehk panen pildi ära ja justkui alustan, aga ei ole tulnud seda õiget tunnet, et nüüd kirjutaksin. 

Kõikidel tööpäevadel oli mul halb uni st kummalisi unenägusid ja korduvaid ärkamisi terve öö jooksul ning lõpuks olin hommikul ikka veel väsinud. Ise kahtlustan, et see on seotud täiskuuga, mis nüüdseks peaks üsna kaugel olema ja ei tohiks enam unekvaliteeti mõjutada. Eile ärkasin kell 10 ja täna poole 10 paiku, mis nädalavahetuse kohta on üsna hea. Muidugi oleks võinud kauem voodis vedeleda, aga see on näidanud, et siis ei tule mul pühapäeva õhtul und. 

Tööpäevade hommikutel venitasin ikka selga, aga päris hommikuvõimlemiseni ei jõudnudki. 

Esmaspäeval olin ma totu - olin väsinud ja üsna halvas tujus, tahtsin minna trenni, aga riietusruumis avastasin, et oleks kaasa võtnud 2 trennipluusi, aga mitte pükse. Muidugi oleks võinud kodust läbi käia ja tagasi minna, aga linnas oli tipptund ja ma tahtsin ainult koju minna. Ülejäänud õhtu veetsin ka kodus.

Teisipäeval alustasime töökaaslastega uut trennihooaega. Korralik soojendus (jooks + harjutused) ning üldtreening. Mina sain kohati personaalseid harjutusi (näiteks kätekõverduste asemel) ja tundus, et kohati olid need raskemadki. Aga sain hakkama. Pärast oli palju parem olla. Aga kolmapäeval oli tuharalihas valus, ikka üsna valus :D.

Kolmapäeval läksin jõusaali alakeha tegema. Kogu trenn tundus raske ja vaevaline, aga sain hakkama ja olin endaga rahul. Lihased olid pärast trenni ka hulga paremad. Soojendust tegin paraku vaid 5 minutit sõudeergomeetril... soojendus on see, millele peaksin rohkem aega pühendama. 

Neljapäeval ma puhkasin

Reedel läksin jõusaali ülakeha treeningut tegema. Sain kõik tehtud tavapäraste raskustega (ei ole saanud neid veel suurendada). Kerepöörded jäid küll tegemata, selleks ajaks olin juba täiesti läbi ja ei jõudnud ka ootama jääda. Pärast tegin väikese sauna. 

Laupäeval puhkasin ja käisin sõbrannal külas. 

Täna, pühapäeval, läksin aeroobset osa tegema. Kuigi vahepeal oli väljas kevad ja mõtlesin, et saba jooksma minna, sisi tuli taas vesine lumi ja ma oleks esimeste meetritega märg. Mul oli jälle ilus plaan umbes tunnike sörkida-joosta. Algas kõik hästi, aga 5-10minut oli üsna raske, korraga oli kuum ja külm ja kohati niii halb. Kannatasin selle ära ja edasi oli veidi lihtsam. Kiirelt mõtlesin plaani ümber - tegin 2x10min jooksu + 1x5min jooksu ning nende vahele 3x5min kiirkõndi. Kokku tuli 40 minutit ja 5km. Pulss läks kogu aeg lakke (u 175x' jooksu ajal ja kõnni ajal kuni 150x'). Pärast väike saun.
NB: mul ei ole trenni tõttu halb ja raske, vaid elustiili muutuse tõttu ja keha vajab aega, aga ma ei leia, et kuni organism harjub ei tohiks ma trenni teha, muidu alustan uuesti algusest. Lihtsalt pean oma piire teadma ja ära tundma. Samas täna oli näiteks palju parem kui möödunud nädalavahetusel. Enne trenni söön tavaliselt vahukoort või kreekajogurtit marjadega. 

*tähistab seal kaalu juures langust võrreldes 1.jaanuar 2015. 

PS: Tegime täna ühepajatoitu ahjus. Niii hea! Eriti see suitsuliha. Vanasti mulle selline kapsas ka ei meeldinud, aga nüüd naudin. Paistab, et ulukiliha ma niisama praadida ikka ei saa.. neljapäeval praadisin, et reedel kaasa võtta, võtsin ka kaasa, aga lõpuks ei söönud, sest mulle hakkas see maksalõhn ja maitse vastu. 

No comments: