Sunday, January 25, 2015

Trennipäevik 19.01.-25.01.2015


Kuidagi ei ole nädalasse mahutanud kahte aeroobset trenni, ammu pole ka pikemalt väljas jalutamas käinud. 

Esmaspäev - kiire jõusaali trenn, alakeha. Soojendust tegin ka, aga ei suuda meenutada, kui kaua. Raskused olid samad (mul on exceli tabel, kus mul enda jaoks iga treeningkorra raskused kirjas), aga hetkel pole plaanis neid suurendada, sest on piisavalt raske, pigem tahaks korduste arvu seerias 1-2 võrra suurendada. 

Teisipäev -  viisin lõuna ajal auto diagnostikasse ja tööl trenni ei jõudnud, õhtul kiirustasin koju, sest teisipäev on kodune päev.

Kolmapäev - läksin kohe pärast tööd (isegi veidi enne tööpäeva lõppu) hambaarstile ja hiljem taas trenni ei läinud (kõht oli ka liiga tühi).

Neljapäev -  läksin öökaaslaste lõunapausi ajal trenni. Kui teisipäev on meie osakonnapäev, sest neljapäeval või reedel oleme meie pigem teiste trennis. Oli eriprogramm tuharale. Väga mõnus ja hea trenn, peaks mõned harjutused kirja panema ja saaks neid kodus ise ka teha. 

Reede -  oli jõusaalis ülakeha päev. Raskuseid ma taaskord ei muutunud, sest saan praegustega hakkama, aga liiga lihtne ei ole. Samuti tahaks mõne korduse juurde panna, aga hetkel tundub võimatu. Ainult kerepöördeid tegin teisel masinal ja raskustest ei saanud aru. Edusammud olid soojenduse juures, tegin seda tõesti 10 minutit elliptical.

Laupäev - koristuspäev kodus, üsna väsitav.

Pühapäev - läksin plaaniga 30 minutit sörkida-joosta ja 30 minutit elliptical olla. Esimesed viis minutit lindil olid endiselt meeletult rasked, aga elasin selle üle, võtsin rahuliku temp (8,4km/h) ja pulss hüppas üle 180, võtsin tempot aeglasemalt kuni oli lõpuks 7,0km/h, aga pulss jäi ikka sinna 177-179x' juurde. Õudne! Jooksin need 2km ära 15 minutiga ja loobusin. 
Läksin elliptica peale, alustasin rahulikult, tempot liiga kiireks ei ajanud, kuid tegin ka mõned kiriemad minutit. Lõpuks oligi pulss 155-172, keskmine 162x'. 35 minuti jooksul tuli tollel kokku 8km, level oli 5 ja 6. 
Ma tean, et pulss on selline, sest ma olen oma toitumist täielikult muutnud, aga kaua see kestab? Ma ei saa niimoodi sörkida. Hetkel on selline tunne, et kui lumi ära sulab, siis alustan sörkimisega sealt, kust alustasin mõned aastad tagasi. Tegelikult peaks järgmine nädalavahetus (kui ilma on) proovima väljas veidi sörkida, äkki püsib pulss veidi paremini kui lindil. 
Aga üldiselt kirjutan ühele inimesele, kellel on kogemust sellega ja vaatan, mis ta ütleb. :)

PS: varem käisin ühe armsa sõbrannaga jalutamas, kes minu kandis elas, aga ta kolis ju Tartu teise otsa. :/

No comments: