Monday, February 16, 2015

Induktsioonpliit

Veebruariga sai meil pliidiraha kokku ning hakkasime rohkem informatsiooni otsima. Härra oli vahepeal küllaltki kahtleval seisukohal, sest polnud kedagi, kelle käest kogemust küsida. Umbes samal hetkel kirjutas herz (õiget postitust hetkel ei leidnudki), et nemad olid just induktsioonpliidi soetanud. Kõhklemata kirjutasin talle ning sain vastuseid ning Härra meel sai samuti rahulikumaks.

Surfasime Internetis, vaatasime pliite veebist ja ühel neljapäeva õhtul läksime Annelinna Omega poodi pliite uudistama. Paraku see, mis silma oli jäänud, kohapeal ei olnudki. Aga uudistasime teenindajaga seda nende veebipoest ning saime sooduspakkumise. Esialgu oli meil soov sellisele pliidile (pliit + ahi, mitte ainult plaat), et nupud käivad sisse, "nupud" plaadil süsteem väga ei meeldinu, teiseks pidi olema 55cm, sest terve köök on meil juba paigas ja midagi laiemat lihtsalt ei mahu. Lisaks ei tahtnud Härra mingit suvalist firmat. Otsustasime ka Itekist läbi minna. Seal ma aega eriti ei raisanud, küsisin kohe, mida nad soovitavad, kas neil endal on kogemusi. 55cm pliiti sisseminevate nuppudega polnud, aga oli üks teine, ilusat hallikat tooni. 

Minule hakkas too kohe meeldima. Proovisime ühel teisel nuppe sisse ja välja, lõpuks tundus hea mõte võtta tavaliste keeratavate nuppudega tehnikavidin. Ajasime teenindajatega ka juttu. Olime ka kodutöö hästi ära teinud ehk teadsime, et sama pliit on ühel Internetilehel 75 eurot soodsam. Nemad olid nõus selle meile sama hinnaga andma. 

Broneerisimegi selle ära (polnud raha kaasas ja polnud masinat, millega oleksime saanud selle koju viia) ning laupäeval läks Härra sõbraga sellele järgi ning pühapäeval ühendasime elektrivõrku. 
Järgmine mure oli potid-pannid. Vilekann oli igati sobilik, aga kastrul, väike pott, pannid ei sobinud. Käisime nii Kaubamajas kui ka Prismas Hackmani panne, mille hinnad olid krõbedad, aga tooted ise peaks kvaliteetsed olema, mina aga kurtsin, et üsna rasked ning käele väga väsitavad. Lõpuks jõudsime Rimisse ja avastasime, et seal on Tefalile allahindlus. Me pole juba mitmeid aastaid Tefali usku olnud, aga otsustasime uue võimaluse anda. Soodustusega saimegi pannid ja ühe poti selle raha eest kätte, mis oli pliidist "üle jäänud".


Ja olen väga rahul! See sobib ideaalselt ka meie kööki (kolmkapp on sama tooni). Meil on umbes 2,5 liitrine vilekann, milles läheb vesi 3,5 minutiga keema (maksimumi kasutades)- mina keedan tavaliselt ühe tassi jagu vett, mis tähendab, et ma ei saa nüüd köögist eriti kaugele minna. Pliit teeb huvitavat häält ka alguses. Tõesti töötab vaid siis, kui õigest metallist asi plaadil on, muidu viskab errori (kui on valest materjalist või kui polegi midagi plaadil). Plaat läheb soojaks vaid tarviku kuumusest ja seegi jahtub ruttu, muidu on plaat jahe. Kui kuumus maha keerata, siis see juhtub ka väga ruttu - nii enam ei saa, et keeran kuumuse ära ja jätan kaane all veel midagi podisema.
Ja kui midagi maha läheb (üle keeb, siis saan muidugi selle kohe ära pühkida, midagi ei lähe kõrbema. Elektriahi on ka mõnus - läheb ruttu kuumaks, lisaks on siinid, samuti kiideti, et seinad puhastavad end ise (kuumus peab selleks küll 230C olema).

Meie oleme rahul ja soovitame ka teistele. 

1 comment:

herz said...

Nii super! Ja mul hea meel, et sain ka veidi abiks olla ;)