Sunday, February 8, 2015

Tõukekelgumatk Kanepis

Nädala alguses kuulsin sellest üritusest ja muidagi olin ma kohe vaimustatud! Kahjuks keegi teine väga ei olnud. Nädalavahetusi niigi vähe, paljudel plaanid tehtud, mõnel liiga kaugele tulla, mõned on tööl (minu tutvusringkonnas tavaline). Registreerisin end kolmapäeva õhtul ära ja olin valmis juba üksi minema, aga siis neljapäeval ütles armas Liisuke, et tema tuleb ka. Tema registreeris end Meie Liigume lehel. Leht, kus mina registreerisin, ütles, et kohti pole, aga teisel lehel oli. 
Reedel sain kirja, et registreerunuid oli palju ja tehakse kaks matka. Mind liigutati hilisemasse rühma. Kirjutasin neile, sest see ei sobinud meie plaanidega - tahtsime ju koos Tartust minna ja Liisukesele kell 14 üldse ei sobinud. Saime vastuse, et võime mõlemad kell 12 minna. 
Eile õhtul küll olin veidi trossis ja pettunud, aga kõik lahenes kenasti ja sellest ma siia kirjutama ei hakka. 

Hommikul tundus ilm lumine ja küllaltki soe (-3). Sportlik riietus - soojad retuusid + jooksupüksid; üles särk + termopluus ja mõtlesin termofliisi peale, aga viimasel hetkel võtsin autosse ka talvejope. Tegin õige valiku, sest veidi lõuna pool tuiskas ikka korralikult ja tuul oli tunduvalt tugevam ja külmem. 

Kokku oli meil umbes 20 (kahe grupi peale kokku tuli 40, aga ma ei tea, kas jagunes täpselt pooleks). Alustasime Kanepi rahvamaja juures. Alguses tutvusime kelkudega - minul vaid vanad mälestused soomekelgust. Sarnane tõukerattale, aga samas ka erinev. 

Liikusime rahulikku külateed pidi. Tegime pause umbes 1-1,5km tagant - tegu oli siiski matkaga. Tegime paar mängu, vaatasime loodust, mis oli tõesti imeilusa talvekasuka all. Metsloomi ei näinud. Tõukamine oli vahepeal lihtsam, kui hästi libises, aga mäest üles ei tulnud üldse välja ja siis sai kõndida. Mäest alla oli muidugi väga mõnus sõita. Vahepeal küll kaldus veidi kõrvale ja oleks hange sõitnud, kurvid ei tulnud ka eriti hästi välja, aga sellest hoolimata oli väga vahva ja lõbus. Muidugi hakkas väga palav, aga samas tegin jope osas täiesti õige valiku. 

Nii liikusime kokku 10km. 
Rahvas oli rõõmus. 


22.aprill toimub tõukerattamatk. Kahjuks tegemist tööpäevaga... aga ehk kuidagi saab.

No comments: