Sunday, February 8, 2015

Trennipäevik 02.02.-08.02.2015


Nädala algusega olen suurepäraselt rahul, aga nii kui tuli neljapäev, tuli ka see viirus, mille olin ilmselt töökaaslaselt juba varem saanud. Ma ikka olen seda tüüpi, et kui on vaja tööl käia, siis nn pole aega haige olla, aga kui annan organisme teada, et nüüd saab puhata, siis lööb ka viirus välja. Maadlen viirusega siiani.

Esmaspäev - jõusaal, ülakeha (varasemalt oli alakeha päev). Tegin 10minutit soojendust elliptical. Üldiselt läks trenniga jälle kauem, kuigi niisama ma ei passinud. Ühe harjutusega juhtus, et kaks lisaraskust oli peal (mul tavalselt 14kg + lisaraskus 2,3 ning ma ei märganudki, et teine 2,3kg on sinna veel pandud). Sain hakkama, väsitas ära küll, aga pärast oli hea meel.

Teisipäev - lõunapausi ajal väike ringtreening. Treener oli koolitusel, pool meie seltskonnast oli ka. Läksime kolmekesi ja tegime soojendussörgi saalis ning väikese ringtreeningu. Kükke kangiga, sangpommiga, kõrgele pingile astumine hantlitega ja kõik neli planku. Vähem harjutusi kui tavaliselt, aga omapäi meil juhtubki nii.

Kolmapäev - kui varem kui ülakeha päev, siis tegin hoopis aeroobse trenni. Kui jõusaali jõudsin, siis jooksulindid olid kinni ning läksin ellpiticali peale 35minutiks (ellipticali masinad on ka erineva,d ühel tulevad km väga kiiresti, teisel vähemalt poole aeglasemalt). Pärast 10 minutit "surid" mõlema jala varbad taaskord ära. Keskmine pulss oli 140x' - sellega jäin rahule. Pärast jooksin ka veidi - 17minutit 2km, max pulss oli 170. Asi vaikselt ikka paraneb.

Neljapäev - juhtus nii, et neli trennipäeva järjest, olin juba enne poolt 8 hommikul jõusaalis ja tegin alakeha päeva. Arvasin, et ehk olen üksi, aga ei, rahvast ikka oli. Soojendus 10 minutit elliptical ja hiljem u 5 minutit venitusi. Sain kõik 50 minutiga tehtud, käisin rahulikult pesus, vahetasin riided ja jõudsin kella 9-ks koolitusele.
Ja õhtuks oli viirushaiguse sümptomid kohal - nohu ja kurk. Alustasin põdrasamblikuteega.

Reede - haige, trennivabapäev; kraadisin end hommikul, aga palavikku ei olnud. Loputasin aga nina soolaveega ja kuristasin soolaveega ka kurku, võtsin paracetamoli, et pea vähem valutaks ja vähem "paks" oleks, jõin põdrasamblikuteed. Ninna pihustasin ka ühte rohtu (amway glisterist tehtud). Päeva jooksul sai kokku mõned kilomeetrid jalutatud. Enesetunne just suurepärane ei olnud, aga kõik mis tahtsin, selle tegin ära.

Laupäev - haige, trennivaba päev. uni läks enne äratust ära. Kiisu magas hommikuni minu jalgade juures. Pea paks, nina kinni, hääl ära, kurk kare ja aeg-ajalt mõni kole köhatus. Jätkasin enda ravimist. Apteegist ostsin lisaks Sudafedi tablette. Tartusse jõudes tegin tunnise uinaku. Palavikku polnud.

Pühapäev - endiselt pole palavikku olnud, kuigi põsed õhetavad, nina on juba lahti, aga soolvesi on endiselt sõber.
Aga olin ju vaimutuses tõukekelgumatkast ja otsustasin, et kui palavikku pole, siis ma ka lähen. Matkast räägin teises postituses. Aga kokku olime rajal kuskil 1h42minutit ja läbisime 10km, iga teatud aja tagant oli väike paus. Keskmine pulss oli sellest hoolimata 157 ja maksimaalne 184. Väga mõnus.
Lugesin just, et tõukematk on 22. aprillil ja tõukeratta oma! Ainult, et 22. aprill on keset nädalat ning lisaks on see minu sünnipäev.

No comments: