Sunday, February 22, 2015

Trennipäevik 16.02.-22.02.2015


Kevad ja tõukerattahooaeg taas lähemal!

Mina :)
Esmaspäev - jõusaalis ülakeha, võtsin samad raskused, mis möödunud nädalal, aga kõik oli hoopis raskem. Tehtud sai, aga vaevaliselt. Soojendus oli ellipticalil 10 minutit. Masin "pull over" on see, mis mulle õlapiirkonda "munad" tekitab ja siis on kõik valus ja kange, eriti tööl istuda. Õnneks on mul üks armas töökaaslane, kes tuleb siis hobusesalviga ja mu enesetunde kohe 100x paremaks muudab, aitäh talle!

Teisipäev - järjekordne killer trenn lõunapausi ajal, mis keskendus jalgadele. Alguses pidid mul olema 9kg hantlid käes, aga need olid suured ja ebamugavad ning liiga rasked. Harjutused 1) hantlid käes pingile astumine (üks jalgoli kogu aeg pingil), mõlema jalaga 8x; 2) küljega pingi poole ning üks jalg pingil ning teisega servale astumine, hantlid endiselt käes, mõlema jalaga 8x; 3) endiselt hantlid käes, väljeaste samm taha ning siis üks jalg pingile ja teine ning esimese jalaga veel põlvestõste, hantlid endiselt käes, mõlemaga jalaga 8x; 3) pingile astumine kordamööda mõlema jalaga, hantlid endiselt käes, kokku 16x. Pärast esimest kolme harjutust oli oli 12x sangpommi hoogu. Pidime läbi tegema 3x, mina surin juba esimese lõpus. Viimasel ringil jätsin 3. harjutuse ära, see oli minu jaoks kõige raskem ja aeg hakkas otsa saama - tööle tuli minna. NB: pink oli ikka üsna kõrge! võttis ikka jala värisema.
PS. Tartu Seiksluspargis käisime vastlaliugu ka tegemas.
Tegin kuklikesi..


Ise ei söönud, aga teistele jagasin.


Kolmapäev - kerge aeroobne treening, jalad olid väsinud: harjutasin wattbike'il sõitmist (rahulikult) ja siis veel 4km ellipticalil. Rohkem lihtsalt ei jõudnud. (NB: und oli vähe, tulime ju öösel Tallinnast)

Neljapäev: puhkepäev.

Reede - jõusaalis alakeha. Taaskord harjutasin veiid wattbike'i ja tegin  seal kiire soojenduse ehk läbisin 7minutiga 4km ja rahulikult veel 1km lisaks (kokku 10min). Pärast seda olid jalad üsna kutud, aga trenn sai tehtud. Plaanisin pärast veel 4km wattbike'äi sõita, aga polnud selleks võimeline. Niisiis tegin rahulikud 2km. 

Laupäev - puhkepäev, jalutasin üle väga pika aja linna ja koju. Mõtlesin ka jooksma minna, aga koju jõudes tuli nii palju toimetusi, et ei jõudnudki. 

Tige, hakkas mulle käpaga virumata. 
Pühapäev - Luunjas toimus wattbike 2015 võistlus. Möödunud aastal käis Liisuke seal, aga sel nädalavahetusel on ta ainult koolis olnud, mina otsustasin siiski minna, lootsin, et ehk on ka vaid 2-3 naist ja medal garanteeritud. Naisi oli siiski 4 ja üks neist tundus mulle kohe üsna proff. Mulle meeldib selline keskmine raskus (4-5). Masinad ühendati otse arvutiga ja nägime ekraanilt, kus maal keegi on, palju on jäänud jne. Oi see oli raske! Küll on hea, et ma reedel selle väikese proovi tegin, mul poleks aimugi olnud, et see on nii raske. Mina ja see tüdruk, kes mulle proff tundus, olime väga tasavägised, mina juhtisin umbes 25meetriga (mis on tegelt vaid 2-3 sekundit). Juba esimese kilomeetri lõpp oli raske, aga 3km oli vaja veel sõita. Andsin endast tõesti kõik ja võtsin 3sekundiga. 4km aeg tuli 6minutit ja 27 sekundit, keskmiseks pulsiks sain 176x', maksimaalne 188x', seest tõmbas õõnsaks ja valusaks, hingetoru muutus justkui kuivaks. Taastusin üle 10 minuti. Ja sain selle ärritusköha, mis viiruse ajal justkui iseenesest ära kadus.
Aga too tüdruk tegelebki ratta sõiduga. Küsis hiljem minult, kas ma sõidan ka ratast. Vastasin ei, sest eriti ei sõida, aga tõukeratast küll. Oli üllatunud, kuidas ma nii hästi sõitsin. Aga ma ei osanud midagi öelda. Andsin endast kõik! :)
Ühed noormehed kiitsid ka. Ja olid kindlad, et olin ka möödunud aastal (ehk ajasid mind taas Liisukesega segamini).
Hiljem tegin kerge aeroobse treeningu ellipticalil (6,3km 30min, avg fr 149, max 159x'). Ja selle otsa mõnus saun. 
Minu medal! :)No comments: