Sunday, February 1, 2015

Trennipäevik 26.01.-01.02.2015


Jään nädalaga rahule.

Esmaspäev - nagu on tavaks saanud, siis jõusaalis alakeha päev. Tegin tublisti ka 10minutit soojendust. 

Teisipäeval - lõunapausi ajal ringtreening, mis osutus kuidagi väga raskeks. Kui osakonda tagasi läksin, siis viimased 4 trepiastet tulid väga vaevaliselt, üks teise maja kolleeg vaatas mind ja küsis, kas kõik on korras. Tegime soojenduseks jooksuringe ning harjutusi saalis (natuke hüppeid, erinevaid väljaasteid jne). Harjutused: üks jalg pingil (ääres), hantlid käes ning teise jalaga tõusmine korraks pingile, aga kohe alla tagasi (iseenesest ei midagi rasket, aga see pink oli üsna kõrge; käed kummist läbi, kumm ronimisredeli küljes ning pingul, vaheldumisi jalgadele väljaaste taha ning kätega kõrvalt tõmme taha (ei oska hästi seletada, aga oli õla- ja seljalihasele); kükiasend nii, et üks jalg ühel stepipingil, teine teisel, kahe pingil vahel 16kg sangpomm, esimese allalaskumisega kätega sangpommist kinni ning selg sirgeks ja jälle kükki tagasi (jalad, tuhar, selg); kergemad hantlid käes, väljaaste ette ning hantlitega lendamine; 12kg sangpommiga hood (?). Tegime ühe tiiru seda ning läksime saali ja tegime poole saalini jalavahetus hüppeid (mõtlesin, et sinna ma jäängi) ning istusime 45sekundit seina ääres. Seejärel kordasime ringi. 

Kolmapäev - teisipäeva tulemuseks olid valusad lihased. Sellepärast mulle teisipäevased trennid meeldivadki, et siis saavad koormust ka need lihased, mis minu kavaga väga ei saa. Samas ei ole ma seda tüüpi, et kui nüüd järgmine päev valus on, siis on trenn korda läinud. Kui natukene kange on, siis pole viga, aga kui liikuda ei saa, siis on midagi valesti. Ma olin ikka üsna kange, aga liikuda sain. Aga selle kanguse pärast loobusin plaanis teha kolmapäeval aeroobne trenn ning jäin ikka oma jõusaali ja ülakeha juurde. 

Neljapäev - tahuralihas ning reielihased olid endiselt kuidagi kanged. Puhkasin.

Reedel - kiire aeroobne jooks. Kokku sai 3km 26minutiga, pulss oli ikka laes 166-175x' ja seetõttu ma pikemalt ei jooksnudki. Seda meeletult halba enesetunnet esimestel minutitel enam ei olnud ning selle järgi ütlen, et asi paraneb. Pärast käisin saunas. 

Laupäev - puhkepäev, väike jalutus linnas.

Pühapäev - aeroobne trenn vol 2. Mõtlesin veidi joosta ja veidi elliptica peal olla ehk teha pikema trenni kui reedel. Minu lemmiklint ei töötanud, pidin teise peale minema, mis oli imelik, sest minu arvates ei olnud seal km/h ega üldse km. Firma oli sama, aga kiirused olid hoopis teised. Mõtlesin alustada 6.0 (tahaks kirjutada km/h, aga ei kirjuta, sest ma ei tea, mis see oli) (kuigi ma kõndi teen teisel masinal 6.5km/h), aga sain aru, et see on tunduvalt kiirem, kui teisel masinal, pulss läks lakke ja vähendasin tempot 5.0. Esimesed 10 minutit oli pulss 170-175, edasi 175-180. Kergelt öeldes liiga palju. Seetõttu olingi seal vaid 20minutit. 
Edasi läksin  ellipticali peale - võtsin rahuliku tempo, olin seal 30minutit ja läbisin selle ajaga 6,4km, keskmine pulss oli 150x'. Elliptica peal on mul selline väike probleem, et pärast 10 minutit hakkavad varbad "ära surema", kõik varbad, ma ikka liigutan neid jalanõude sees, aga see ei aita. Kohe kui sela lõpetan ja maha astun, siis läheb veri uuesti tööle. 

Järgmiseks nädalaks sellised plaanid, et alustan ülakeha, teisipäeval tööl trenn, kolmapäeval aeroobne trenn, ideaalne oleks neljapäeva hommikul alakeha teha, aga kui enne koolitust trenni ei jõua, siis jääb alakeha pühapäevaks (sest reedel olen ära ja laupäeval on spordiklubi lühemat aega avatud).

Sel  nädalal on mind korduvalt kimbutanud peavalud. Ma ei kannata peavalu. Kohe meenuvad ajad, kui see valutaski hommikust õhtuni ja vahel terve nädal järjest ning ühestki tabletist leevendust ei leidnud. 

No comments: