Sunday, March 1, 2015

Trenninädal 23.02.-01.03.2015


Tore nädal!

Esmaspäev - kiirustasin, sest tahtsin võimalikult kiiresti koju jõuda, tegin tavalise kava järgi, aga intensiivsemalt ülakeha treeningu jõusaalis. Raskused olid üldiselt samad, mis möödunud kordadel. Soojendus oli eriti lühike - 3minutit sõudmist.

Teisipäev - töövaba päev, vihma sadas, aga mina panin jooksuriided ja jalanõud selga ning läksin välja jooksma (pigem sörkima). Minu hooaja avamine õues! Tamme staadionil veel eriti joosta ei saa (liiga märg ja porine) ning vihma niigi sadas, siis jooksingi tänavatel. Tegin tagasihoidliku 5km ringi 41 minutit ehk suhteliselt aeglase. Pulss püsis vähemalt alla 170 ehk keskmiseks tuli 163x'. Tundub, et väljas on pulssi lihtsam hoida. Nüüd pean vaid vaeva nägema ja selle kuidagi ka allapoole tooma.

Kolmapäev - lühike aeroobne treening ellipticali peal pärast tööd. 35minutit, keskmine pulss 138x. Jalad olid veidi kanged ja ise olin väsinud.

Neljapäev - puhkasin.

Reede - jõusaal, alakeha. Jalapressi masin oli ilmselt katki, tegi imelikku häält ja liikus veidi, ma tegin kuidagi enda asjad ära, aga pärast mind enam ei tehtud (keegi ütles ka siis, et masin katki :D muidugi raskused olid minul ja sellel järgmisel noormehel ka väga erinevad). Soojenduse tegin wattbike 10minutit 5km. See võtab jalad kohe läbi ja selg läheb märjaks.

Laupäev - avasin tõukeratta hooaja, juhuuu! Aeroobne treening tõukerattaga Vasulast koju ehk 12,25km 58minutit. Keskmine pulss 162, maksimaalne 186. Kõige raskem oli Krooksu juures üüle Näituse tänavale saada. Ilm oli veidi vesine ja tõuks ning ma ise ka üsna porised. Aga ikka oli nii vahva, nägu naerul.

Pühapäev - ei suutnud loobuda ehk läksin tõuksiga aeroobse treeningu ringile. Tegin sellise ringi, et läksin läbi Karlova Sõpruse sillani, üle, Ihaste poole, üle uue silla Turu tänavale ja sealt koju. Tuli 13,25km ja aeg oli 1h7minutit. Üsna palju oli sõitu linnas (foorid, äärekivid, liiklus), siis olen ajaga üsna rahul. Ihaste sillal oli tuul muidugi täiesti vastu ja nii ei tulnud ka alla sõites hoog väga suur. Lõpuks oli kohutav janu, veepudeli aga olin jätnud seljakotti, mille olin jätnud koju - tuli kiiresti hakata kodu poole minema. Keskmine pulss 160x' (juba veidi madalam) ja maksimaalne 179x'.

Kui ilm lubab, siis lähen juba uuel nädalal tõuksiga ka tööle (nt teisip. ja neljap, kui spordiklubisse ei lähe). Iseenesest oleks varjant minna ka kolmapäev - siis on aeroobse treeningu päev ja võin pärast tööd vabalt pikema ringiga koju minna. Plaane palju, tuju hea. Kuna tagumine tõuksi ratas said kõrgemalt tõstetud, siis täna ei teinud üksi äärekivi  tõuksile liiga, endal ehk oli veidi raske, aga kui sobib ja ära hajun, siis jätangi nii. Inimesed vaatasid ikka imelikult ;).

No comments: