Sunday, March 22, 2015

Trennipäevik 16.03.-22.03.2015


Kokkuvõte: väsinud

Tööpäevade hommikuti olen jätkanud selja venituste ning tavalise planguga. 

Esmaspäev - jõusaal: ülakeha. Üsna raske oli, aga midagi uut mul kirjutada ei olegi. Soojenduseks tegin umbes 10 minutit sõudmist (2km) ja lõppu plangu ringi (kõik 45 sek). 

Teisipäeval - hommikul aeroobne ehk läksin tõuksiga tööle (5km 20min50sek), lõuna ajal oli meil ringtreening tuhara-eri, mis oli väsitav ja raske, jalad olid pärast pakud ja makaronid, aga kõik sai tehtud (3 ringi)
fitnesspall seina ja selja vahel, väike sinine pall põlvede vahel, 7kg hantlid, kükk hästi madalale, üles tulles hantlitega käte kõverdamine. kokku 15x
8kg kang turjal, põlvetõstega etteaste ette, kõverdus, põlvetõste, aste taha, kõverdus, põlvetõste, jalg kõrvale, kükk. mõlema jalaga 6x.
5kg ketas käes, küljele aste, raskus kõverdunud jala tallel (aga terve labajalg põrandal), keskele tulles ketas otse üles kätega. mõlemale poole 8kg
üks jalg pingil, raskus sellel jalal, sangpommid käes, tõusmine selle jalaaga pingile, teist jalga pingile ei pane. mõlema jalaga 8x.
rippes põlvede tõstmine rinnale: minasiis toetasin küünarnukkidele ja tõstsin seal. 8-12x
toengus põlve toomine küünarnuki juurde, vaheldumisi, kokku 20x
Pärast tööd läksin veidi suurema ringiga koju ehk aeroobne treening tõuksiga. Raske oli, eriti pärast päevast trenni. Kokku tuli veidi üle 10km (45min). 

Kolmapäev - aeroobne päev: hommikul tõuksiga tööle 5km (22min) ja õhtul 9,5km koju (43min). Jalad olid veel rohkem väsinud. Üldse ei jõudnud. Võtsin sellise marsuudi, et läksin Turu tänava lõpust Ringtee tänavale ja muudkui künkast üles, jõudsin ümbersõidule, kus oli hea tee, aga kiirust ei olnud, läksin üle viadukti (see Ringtee Selveri lähedal olev), aga kui sealt alla sõita, siis sai ju kergliiklustee otsa. Sahmrdasin veidi aasal, mõnel sõiduteel, sõitsin Lõunaka juurde ja läksin katsetama kergliiklusteid Viljandi ringilt Tallinna poole, aga tee sai jällegi otsa, läksin üle tee, aga mida ei olnud, oli kergliiklustee õiges suunas ja mingis parklas sattusin tupikusse. Teisele poole minnes (tagasi Viljandi ringi poole) sai taaskord kergliiklustee otsa. Mis jama see on? Sahmerdasin seal mingil heinaamal või aiamaade vahel ja jõudsin ikka Veerikule ning läksin koju (üsna külm hakkas). 
Selle sõiduga sain aru, et rattal oli jalatugi ikka liiga kõrgel ja pean selle tagasi madalamaks panema. Jah, oli tore, et ma ei pea igat äärekivi jälgima, aga see võttis kiiruse väiksemaks, väsitas minu väga kiiresti ning tehnika ei olnud ka nii hea nagu oleksin soovinud. 

Neljapäeval - puhkepäev, koolitus linnas ehk jalutasin linna ja pärast koju (kontsad!).

Reede - jõusaal: alakeha. Jalad ei olnud veel taastunud, eriti andis tunda jalapressil. Kõhulihaste masin on endiselt selline kahtlane ja võtsin seal 5kg raskust vähemaks, muidu ma ei ooleks jõudnud kordusi ära teha. Soojenduseks oli wattbike 5km (u 10minutit).

Laupäeval - puhkepäev, jalutasime veidi. Täitus meie kuues aasta kevadet ;)

Püahpäev - aeroobne, tõuks: vaatasin hommikul rõõmsalt aknast välja, et on sinine taevas ja päike paistab, palusin Härral temperatuuri vaadata ja see oli -3,3 C. Mõned tunnid läksid mööda, kuid panin siis kahekordsed püksid jalga ning talvise spordijope selga ning ajasin end tõuksiga välja. Kuigi pärast paari kilomeetrit hakkas isegi palav (jope alla panin pikavarrukaga spordipluusi), siis läks see mööda ja oli soe ning mõnus. Sõitsin Haage poole ja koju tagasi, põldude vahel on külm ja kõle tuul, aga asfalt oli hea, tõuksil oli jalatugi taas madalamal ning hoog oli mõnus. Olin väljas 1h15min ja sõitsin 15,78km. Keskmine pulss oli 147x', kell väitis, et maksimaalne 206x', aga ma kahtlen - ma ei mäleta ka ühtegi kohta, kus see pulss oleks võinud selliseks minna. 
Jalad tundsid end palju paremini!

No comments: