Sunday, March 29, 2015

Trennipäevik 23.03.-29.03.2015


Esimene kevadnädal. Tööpäevade hommikuti seljale venitused ning plank 35sek.

Esmaspäev - jõusaal: ülakeha. Viimasel ajal on trenni jõudes kõik crosstrainerid kinni, sõuda ka ei saanud, niisiis pidin soojenduseks hoopis kõndima ja pärast tegin igast õla- ja käteringe jms. Lendamine masinal - jõudsin kõik 3 seeriat teha raskusega 25kg ning blokil käte sirutamine sain hakkama 18,6kg (muidu olin viimase seeria teinud 18kg-ga). Kui ma bloki tõmbed rinnale suurendasin raskust 35kg-ni, siis on see harjutus väga raskeks läinud. 

Teisipäev - ringtreening lõuapausi ajal u 50minutit. Alustasime jooksuringidega saalis ning soojendusharjutustega, mis on alati üsna väsitavad. Lõppu tegime veel viis jooksuringi ning venitused.
tavalised sügavad kükid 16x
sangpomm (8kg) rinna kõrgusel, sügav kükk (varbad väljapoole, küünarnukid lähevad sissepoole) üles tulles sangpommi surumine üles. 16x
istessetõusud 16x
swingimine 8kg sangpommiga 16x
4 ringi
tundub ehk lihtne, aga korraliku tempoga tehes ei olnud. jalad nagu makaronid (pole ammu kükke teinud)

Kolmapäev - aeroobne: läksin tõuksiga tööle ja tulin koju, kokku 10km ja u 50minutit. Kahjuks pikemat ringi polnud tuju teha, sest olin ju telefoni katki pillanud. Lisaks olid jalad kergest teisipäevasest trennist üsna tundlikud ja väsinud ehk lihtsalt öeldes ei olnud ma juba väga ammu nii palju kükke teinud (umbes aasta tagasi tegin ülepeava u 400 kükki...)

Neljapäev - puhkepäev, lõin lulli. Jalad olid endiselt valulikud, aga hakkasid juba järgi andma.

Reede - puhkepäev, lõin endiselt lulli, õhtul käisin trenni asemel sõbrannal külas maast ja ilmast jutustamas ja tema kõige pisemat imetlemas. Jalad tundsid end juba hästi.

Laupäev - jõusaal: alakeha. Alustuseks ellipticalil soojendus 10minutit (2,5km). Selleks ajaks, kui selle lõpetasin, siis oli jõusaal ka tühjaks läinud (enne oli noortel tüdrukutel ringtreening). Lõppu tegin planku (4x45sek) ja lõdvestusjooksu 1km (7,2min) ja venitused. Õhtul väike jalutuskäik teatrisse ja hiljem koju.

Pühapäev - ootasin kõikidel tööpäevadel nädalavahetust, et minna tõuksiga sõitma, aga siis ärkad üles ning väljas on märk, niiske, kõikjal on porilombid ning vihma ka veel sajab. Tegelikult ei olnud midagi katki, sest pidingi rohkem jooksmisega tegelema. Aeroobne: jooks. Tegin esimesed ringid Tammel, kus oli vaid u 20-30m sellist porist ala, kus polnud hea joosta. Keskmine pulss püsis 166x'. Ega ma seda teistmoodi alla ei saa, kui ma jooksmas ei käi. Paraku põksub süda tohutult tõuksi poole ja ma üldse ei tea, mis ma nende rahvaspordiüritustega teen, kuhu ma plaanisin minna, aga pole end veel registreerinud. Täna tekkis alles selline tõeliselt hea tunne 4km lõpus, mis on ka edasiminek, sest lindil joostes seda tunnet ei tekkinudki. Aga pulss on kõrge, tempo on nii aeglane, kuigi peaksin võtma aeglasemaks, et pulssi maha rahustada... Ja esimene rahvaspordiüritus on juba 13 päeva pärast.
Pärast jooksu tegin venitused ja plank - kõik järjest ehk külje pealt pöörasin end esimest korda tagurpidi! (4x45sek)

Kahel ööl läks üks säär väga valulikult krampi, kuigi ma olen juba mitu nädalat magneesiumit söönud (ma küll võtan profülaktilises annuses seda, aga ikkagi). 

Järgmine nädal lööb taas veidi plaanid sassi, sest homme on meil juba teater, aga ilmselt teen enne ikka kiire jõusaali ringi, kolmapäeval on Alma linnasprint ja siis ei saa ma ka tõuksiga tööle minna, neljapäeval käin Virumaal päevases lähetuses...

No comments: