Tuesday, April 14, 2015

Pähklid - minu lemmikud

Minu vaieldamatud lemmikud on viimasel ajal kreeka pähklid ja pekaani pähklid.

Pekaanipähklid avastasin alles hilja aegu. Sarnanevad kuju ja maitse poolest veidi kreeka pähklitega, aga isu saab kiiremini täis. Süsivesikuid on 100g-s u 13g.
Pekaanipähklid. Pilt Internetist.


Ja siis kreeka pähklid, mis on mu lemmikud juba aastaid. Vanasti oli neid poest tunduvalt vähem saada ja mäletan, et kui tädi külla tuli, siis ta pea alati tõi meile neid (koorega). Süsivesikuid on 100g-s 13,71g. 

Kreeka pähklid. Pilt Internetist.
Seejärel tulevad sarapuupähklid ehk metsapähklid. Kõige paremad on tegelikult kodumaised, aga neid pole igal aastal saada. Süsivesikuid 100g kohta 16,70g.

Sarapuupähklid. Pilt Internetist.

Siis ilmselt mandlid. Kunagi sai old hansa mandlitega maiustatud, aga neid ma hetkel enam ei söö. Mandlitest olen viimasel ajal teinud pigem jahu. Süsivesikuid 100g u 21,67g.

Mandlid. Pilt Internetist.
Seejärel india pähklid ehk nakarid, mis on minu jaoks veidi omapärasema maitsega, kohati liiga magusad ja isu saab väga kiiresti täis. Süsivesikuid 100g u 30g.

India pähklid. Pilt Internetist.

Ja siis parapähkel ehk Brasiilia pähkel. Minu arvates kõige omapärasema maitsega. Sellised küllaltki maitsetud. 


Varsti saan proovida makadaamia ehk Austraalia pähkleid. 
Makadaamia pähkel. Pilt Internetist.

Ja arahhis ehk maapähkel  on siiski kaunvili, mis valmib maapõues ja sarnaneb kauna poolest oaga. 
Maapähkel. Pilt Internetist.


Ja lõppu minu pähklite topsik. All on india pähkel, milleni ma eriti ei jõua, sest söön pekaanipähklid ja kreekapähklid pealt ära ja siis lähen ostan juurde. Kuskil on ka üksikuid mandleid, metsapähklid on samuti otsas. Pähkleid ostan siiski soodushinnaga, sest head pähklid maksavad üsna palju. 


No comments: