Sunday, April 12, 2015

Parkmetsa jooks ja soe kevadpäev

Eile oli selle hooaja esimene rahvaspordiüritus (ma ei taha seda enda jaoks võistluseks nimetada, teen ikka omalõbuks ja võistlen iseendaga). Ilm oli imeilus! Ning kuigi ma alles kell 2 magama sain, siis oli kella 8 aeg juba tunne, et võiks ärgata (pikutasin siiski poole 10ni). Erilist ettevalmistust mul ei olnud, selle aasta jooksukilomeetreid on mul totaalselt vähe, sest olen keskendunud mulle, aga see ei takista ju minemast.
Otsustasin lühikese pluusi kasuks, aga püksid panin ikka pikad. Mulle tundus, et mul oli sama palav kui läinud suve Saadjärve jooksu ajal (aga seda palavust võis tekitada ka öösel söösus sünnipäevalapse tort). 
Kokkuvõtlikult oli raske. Lihtsalt oligi raske. Ma olen nii vähe jooksmas käinud, et oleks ka kummaline, kui poleks nii raske olnud. Pulsivöö lakkas funktsioneerimast pärast stardipauku ja see asendud Samsung ei leidnud GPSi üles. Aga pulss oli kindlasti k


õrge. Jooksin rahulikus tempos, pigem ehk sörkisin. Jalg ei hakanud valutama, aga oli metsikult palav. 7 km ajaks sain 49min21sek (möödunud aastal oli aeg midagi 45minutiga).
Aga vähemalt jooksin läbi. EI kõndinud kordagi ja olen elus ka. Minu viga kipub see olema, et mul on lühike samm, mul on sörgisamm, aga peaks olema jooksusamm. Ma võiks kogu aeg sellise pika sammuga joosta nagu finišikoridoris, aga ma ei tee seda ja ma ei teagi miks. Lühike samm tundub turvalisem. 

---
meil hakkasid ka sinililled õitsema. 

Aga ilm oli imeilus! Käisin kodus pesus ära ning sättisin end linna. Käisin Kalevi kommipoes, kus on allahindlus (ise ma kommi ei söö, aga teistele võin ikka osta), jalustasin läbi Kaubamajast, kust ma midagi ei leidnud ega ostnud. Küll aga hakkas nõrkus tekkima (pärats jooksu olin veidi suppi söönud, aga isu eriti polnud, jõin vaid vett), niisiis ostsin poest pähkleid, seejärel MacCafes ühe suure latte ja jalutasin Emajõe ääres. Vahepeal istusin, nautisin päikest, vaatasin parte ja inimesi. Inimesed olid ka rahulikud, rõõmsad, elavad. Nii mõnus oli. Jalutasin pikema ringiga koju, pildistasin tänavakunsti ja jalutasin kokku 10km. Pärast seda olin kutu ka. 

3 comments:

suslik said...

väga mõnus ilm oli, aga joosta oli tõesti jube palav. ma tegin vastupidi, põlvpüksid ja pika käisega pluus, teisel km-l tirisin varrukad üles.

Sjuteist said...

ja kuidas jooks üldiselt läks? :)

suslik said...

mul oli ju motivatsiooniks 13-aastane jalgpallur kaasas :) ehk iseenda au nimel sai üsna tubli tulemus (37:36,5).
aga see oli paras distants ka, pikemad pingutused mulle üldiselt ei sobi.

sulle tahan aitäh ka öelda, sinu trennipäevikud ja -postitused on innustavad :)