Sunday, April 5, 2015

Teatrielamused

Oscar ja Roosamamma: Kirjad Jumalale
Etendus tuli Rakvere Teatri lavale 2006. aastal. Nõnda ongi seda mängitud üheksa aastat ja mina olen seda kolm korda vaatamas käinud. Esimene kord oli 2007 lõpp või 2008 algus, igal juhul õppisin 12. klassis ja tegime tolleaegsete parimate sõpradega ühe toreda teatriõhtu. 
2012. aasta detsembris käisin teist korda - Tartus Vanemusie väikeses majas. Kutsusin kaasa ühe armsa sõbranna. Tol ajal töötasin ise onkoloogiliste patsientidega ja etendus läks teistmoodi hinge. 
Ja kolmas kord oli käesoleva aasta jaanuaris, taaskord Rakveres. Endiselt läks hinge. Enam ei tööta onkoloogiliste patsientidega, aga see ei muuda midagi. Jälle nägin midagi uut. Endiselt oli kurb. 
Ja ma läheksin seda veel vaatama. Ma ei oska seda tunnet sõnadesse panna. Minu jaoks on see üks parimaid etendusi. 

... vaata iga päeva nii nagu sa näeksid seda esimest korda.

Kui tuvid kadusid
Vanemuise etendus, kuhu ostsime piletid juba sügisel (meie + 2). Õnneks hoiame pileteid seinal ja siis ei lähe meelest, et peaksime teatrisse minema (mul on ikka enda google kalendris ka kirjas). Sel korral külastasime Vanemuise suurt maja, polnud seal juba üsna mitu aastat käinud, peab ütlema, et väike meeldib rohkem. 
Raamatut me kumbki lugenud ei olnud. Aga etendus meile meeldis. Ilmselt ei puudutanud see meid nii sügavalt nagu neid inimesi, kes sellel ajal elasid, tundsid ja nägid seda kõike oma silmaga või kelle perekonda see lähemalt puudutas. Ikka mõtlen, et peaks rohkem lugema ajaloo kohta, et sellest ajast parem pilt endale saada, samas on see kõik nii kurb... mis kõik oleks, kui seda poleks olnud, kas meie oleks?


Maalermeister
Taaskord Rakvere Teatri etendus, mida soovitas õde vaatama minna. Natukene komöödiat draamade vahele. Komöödiat käime teatris harva vaatamas. Sel korraks oli meil seltskonnas mina sõbranna oma kaaslasega ja neile see väga sobis. Naljakas tõesti oli. Huvitav oli jälgida. 
Aga pikemalt mõtlema hiljem ei jäänud. Oli tore ja lõbus õhtupoolik.

Järgmine teatrielamus on meil mais.No comments: