Sunday, April 12, 2015

Trennipäevik 06.04.-12.04.2015


Hommikuti väike selja sirutus ja plank 45sek. Puhkepäevade hommikul unustan ma selle alati ära ja tatsan niisama ringi.

Esmaspäev - jõusaal: ülakeha. Alles laupäeval olin teinud kätele trenni ja esmaspäeval tegin jälle, lihased olid veidi väsinud, aga tublid.Alustasin ellipticalil 10min 2,5km ja lõpetasin ikka plankinguga (kõik "küljed" järjest 45 sek).

Teisipäev - treening lõunapaus ajal. Kui kükkide ja hüpete ajal tegin lõpuks vaid kükke ja käärhüpete asemel lihtsalt astusin, siis tähekese ja toengu harjutuse suutsin kogu aeg algusest lõpuni teha. Kolmapäeval andsid mõned huvitavad lihased endast taas märku ja jalad olid nagu palgid.
07.04.2015
soojendus: 10min sörki + harjutused 15min
kükk, selg sirgu, vaade kogu aeg otse, kätega puudutad põranda, üles hüppega - 20sek töö 10sek pausi, kokku 8x

2 ringi jooksu
täheke - 20sek tööd, 10sek pausi, kokku 8x
käärhüpped jalgadega (täisnurk) - 20sek töö, 10sek pausi, kokku 8x
toengus, põlvede toomine küünarnuki juurde külje pealt - 20sek tööd, 10sek pausi, kokku 8x
5 ringi jooksu, venitus.

Kolmapäev - aeroobne: jalad nagu palgid läksid hommikul tõuksiga tööle (5km 21min) ja õhtul pikema ringiga koju (10km 55min). Õhtuks oli tulnud see kohutav tuul, mis muidugi oli mulle vastu. Ihaste sillale sain hästi minna, tuul lükkas tagant, alla aga eriti ei saanud. Hoog tuli minimaalne. Ja kogu see sõit seal Emajõe ääres oli selline, et suurema tuuleiili korral jäi tõuks lihtsalt seisma, sest tuul oli tugevam. Aga koju ma jõudsin läbi kui läti raha. 

Neljapäev - aeroobne: õhtul läksin töökaaslaste ja õega Kanepisse tõukerattamatkale. Tuul oli endiselt metsik. Jalad olid endiselt kanged. Püsisin töökaaslase kõrval, kes sõitis esimest korda, lubasin, et ei jäta teda üksi. Nii saingi endale kerge kuni mõõduka treeningu, sõitsime peaaegu 11km 60 minutiga ja proovisime ära nii asfaldi, kruusa-, metsatee kui ka heinamaa. 

Reede - puhkepäev, õhtul käisin imetoredal sünnipäeval, lõin tantsu. Pidu toimus Sulbis. Öösel sõitsin koju. Kurb oli ära tulla, oleks tahtnud veel tantsu lüüa :)

Laupäev - tugev pingutus ja kerge aeroobne pingutus: Tartu Parkemetsa jooks 7km 49min21sek; hiljem väga rahulikku jalutamist 10km (umbes 3h), päris õhtul jalutasin veel korra linna (1,5km 13min) ja sõitsin tõuksiga koju (1,8km 9min). 

Pühapäev - jõusaal: alakeha. Soojenduseks 10min ellipticalil (2km), jõusaal 60min, venitus ja planking 4x45sek (ikka järjest). 
See oli antud hetkel mu viimane treening Arenas

Mis edasi?
Kui tööl on jõusaal ära sisustatud, siis lähen kaen need võimalused seal üle. Seejärel vaatame treeneriga minu praeguse kava üle ja kohendame seda vastavalt võimalustele. 
Kui ilmad lubavad, siis hakkan tõuksiga rohkem tööl käima (uueks nädalaks lubab jälle kohutavat ilma).
Prorunneri trennid on taas väljas! Trennid on teisipäeviti ja neljapäeviti ehk ühel nendest päevadest tahaks sinna jõuda.
Käia ise jooksmas, harjutada pikka jooksusammu, teha lõike. 
Järgmine spordiüritus on 17.mai ja joosta tuleb 10km (ehk Viljandisse ma ümber järve jooksma ei lähe). 
No comments: