Sunday, April 26, 2015

Trennipäevik 20.04.-26.04.2015Möödunud nädalal käisin tööl ainult 2,5 päeva, seetõttu on plangust jäänud taaskord väike vahe. Neljapäev ja reedele olin planeerinud lisapuhkusepäevad. Küll oleks hea, kui nädalas oleks vähemalt üks tööpäev vaba..

Esmaspäev - puhkepäev, jalutasin u 2,5km.

Teisipäev - treening lõunapausi ajal 55min. Treening oli tõhus ja lõpuks päris raske. Kaks esimest osa läksid kenasti, aga istumise ajaks olid jalad üsna läbi ja pidin neid korduvalt sirutama ja raputama. Siiski jäin väga rahule. See "lõuatõmme" oli tegelikult nii, et kang oli madalal pealthaardes (? ei teagi enam) kätega kinni, jalad ees, puus üleval ja kätega siis üles tõmme. Ega ma eriti seletada ei oska, aga ise vähemalt tean.
21.04.15
soojendus: srök + harjutused
50x käärhüpet; 10x kükist üleshüpet; 10x jalatõsteid (seina ääres küünartoengus)
40x käärhüpet; 10x kükist üleshüpet; 10x jalatõsteid (seina ääres küünartoengus)
30x käärhüpet; 10x kükist üleshüpet; 10x jalatõsteid (seina ääres küünartoengus)
20x käärhüpet; 10x kükist üleshüpet; 10x jalatõsteid (seina ääres küünartoengus)
10x käärhüpet; 10x kükist üleshüpet; 10x jalatõsteid (seina ääres küünartoengus)
10 minuti jooksul: igas minutis 10x swingimist (10kg ketas) + 5x "lõuatõmme"
3 minuti jooksul seina ääres istumine, samaaegselt 1,5kg hantliga kätega sirgelt eest üles 

Kolmapäev - puhkepäev, sünnipäev. 
Kuigi jalad ei valutanud ega midagi, siis kuskil pehmel asjal istudes või vaibal end rullides, andis tagumikul kõik kohad tunda. Sama oli ka neljapäeval ja reedel. 

Neljapäev - veel enne kui Hära jõudis tööle minna, läksin mina hommikusele sörgile 6,04km 50min. Tuul oli tugev ja vastu, pulss oli kõrge, keskmine tuli siiski alla 170 (169x'). Kõrgest pulsist hoolimata, oli enesetunne hea ja ma ei tundnud üldse, et see nii kõrge oleks. Aga vaadates tmpot ja pulssi, siis ma lihtsalt ohkan. 
Esimesed ringid tegin tasakesi, väikese sörgi sammuga. Viimase ringi Tammel ja koju jooksin pikema ja ilusama sammuga. 

Reede - taaskord hommikune sörk 5km (39min, pulss avg 167x'). Alustasin pikema sammuga, aga oleks pidanud sörkima ja pikemat sammu hiljem tegema. Viis pulsi üles ja raske oli alla tuua. Iseenesest ilm oli ilus, rahvast oli vähe, tuult ka ei olnud. Ja pärast oli terve pikk päev veel ees.

Laupäev - aeroobne treening tõukerattal (22,1km 1h36min avg 148x'). Hommikul ärgates oli väljas nii ilus. Taevas oli sinine, päike paistis. Kuna külaline pidi tulema pärast kella 14, siis oli ideaalne ennelõunat veel sporti teha. Polnud tunnet, ei Jõgeva mnt äärde minna, niisis sõitsin veidi Elva poole, aga millegi pärast seal see kergliiklustee mulle väga ei meeldi (ometi tuli eile seal mul kiireim kilomeeter), pöörasin otsa ringi ja sõitsin seal Tartu läänepoolse ümbersõidu kergteedel, Ringtee tänava ülevalt ikka alla vangla poole, üle Ihaste silla, pöörasin Annelinna poole, kanali ja jõe kõrvalt kuni viimase sillani linnas ja Laia tänava kaudu Krooksu juurest üles Näituse tänavale. Kuigi mu eriti kiiret tempot ei teinud, siis jalg oli kerge ja olemine hea. Väga mõnus oli! 

Pühapäev - õhtune sörk peaaegu 40min 5km, keskmine pulss 161x'. Kohe alguses vöö jupsis ja pani maksimaalseks 203x'. Koju hakkasin jooksma pikemate sammudega (alguses hakkas see tavapärnae jalavalu, mille olin juba unustanud) ja pärast foori mõtlesin korraliku kiirenduse teha. Meel läks nukraks, kui sain aru, et kiiremini kui 9km/h ma hetkel lihtsalt ei jõua. Kuidas see võimalik on? Selline kiirendus siis? See on aeglasem tempo, kui ma sügisel oma ringe jooksin.
Kodus veel venitasin + plank 4x45sek. Kodus tuleb see küljelt selili pööramine palju paremini välja.
Täna ei ole enesetunne ka nii hea olnud. Reedel tegin oma toitumises erandeid ja öösel hakkas käsi väga hullult valutama... edaspidi hoian seda joont, mida olen viimased 4 kuud hoidnud.

Tegelikult spordi üle sel nädalal ei kurda. Mul on hea meel, et tuli lõpuks ka jooksukilomeetreid. Uuel nädalal jõusaali. 

No comments: