Sunday, April 5, 2015

Trennipäevik 30.03.-05.04.2015


Nädalal läbi ja nüüd võin öelda, et jäin nädalaga rahule, kuigi vahepeal oli paha ja raske, tabas igakuine nõrkusperiood. Tööpäevade hommikutel venitasin endiselt selga ning planku tegin juba 40sek. Seljal on taaskord selline kehvem periood, kuid pärast venitust läheb kohe paremaks. Mul on möödunud aasta sünnipäevakinkidest alles veel üks massaažikülastus ning mõtlesin Pimemassaažituppa minna. Pean vaid aja välja valima ja helistama. 

Esmaspäev - jõusaal: alakeha. Täiesti plaaniväline, paraku möödunud pühapäevane jooks tegi kätele liiga (käisin kinnasteta) ja tulemus oli esmaspäevaks näha. Lisaks oli mul üsna kiire - kell 19 pidime juba teatris olema. Tegingi kvaliteetset kiirtrenni 45minutit, soojenduseks ellipticalil 1,5km (6,2min), lõppu plank (kõik järjest 4x45sek) ja venitus. 

Teisipäev - "ringtreening" saalis u 40min. Korralik soojendus oli juba u 15 min (jooksuringid + harjutused, võttis võhmale). Taaskord oli meid rohkem ning uued tulijad ja seeläbi oli minu arvates trenn taas veidi kergem (harjutuste ülesehitus oli ka lihtsam). 
soojendus 15min
25 sügavat kükki
väljaasted põlvetõstega saali teise otsa
tagurpidi tagasi (väljaasted selg ees põlvetõstega)
4 otsa jooksu + 1minut seina ääres istumist
2 ringi; plank 45sek jalgade toomine küünarnuki juurde vaheldumisi; 100x jalgratast
Õhtuks olin nii kutu, lisaks iiveldas ja nõrkus, läksin 9 aeg magama. 

Kolmapäev - Tartus toimus Alma Linnasprint ehk lühike linnaorienteerumine, kus me Liisukesega varemgi käinud olema. Sel korral me augustasime õigesti. Kahe punkti leidmine võttis veidi aega - peame õppima paremini kaarti lugeda. Kokku tuli sellist jooksu 4km 35min - ikka Toomemäest üles ja siis alla. Päris läbi võttis. Esialgu oli mul plaan pärast teha väike jooksutiir, aga ilm oli külm, tuul oli juba läbi käinud ja palju parem mõte oli lihtsalt koju minna. 

Neljapäev - puhkepäev, käisin Ida-Virumaal päevasel töölähetusel. Õhtul jalutasin korra linna ja koju. 

Reede - töölt vaba päev, läksin juba ennelõunat jõusaali: ülakeha. Üsna nõrk olemine oli, võtsin tempo kenasti alla ja tegin kõik harjutused tasakesi ära. Aega läkski 60min + soojendus 9min45sek (2km ellipticalil). Lõppu ikka plank (4x45sek järjest kõik küljed). Ülejäänud päev lihtsalt kulgesin. Koju jõudes veel magasin tunnikese ja siis tuli energiat tagasi. 

Laupäev - korralik puhkepäev, käisin Põlvas sõbrannal külas, õhtul koristasin. 

Püahpäev - oleks võinud ju jooksma minna, aga mina läksin hoopis tõuksiga sõitma. Ilm oli nii ideaalne kui see praegusel ajal olla saab - pilves, aga vaid väike tuul. Läksin oma lemmikrada pidi ehk Jõgeva poole, kui 10km sai täis, siis pöörasin otsa ringi ja tõuksisin koju tagasi. Kokku tuligi 20,22km 1h33min - tahakasin olla palju kiirem! Tahaksin 30km alla 2h sõita. Ma saan aru, et kuna ma 10km sellest distantsist sõitsin linnas (linnapiiril sai täpselt 5km täis), siis selle arvelt saaks muidugi kiirem olla. Õnneks on veel veidi aega (2,5kuud). 

Ma ei teagi, kas ma enne järgmist laupäeva üldse jooksma lähen ... 

Ja nüüd teade: IV Pärlijõe Tõukerattamaraton on 20.juunil ja registreerimine on juba avatud! Laenutuses olevate tõukerataste arv on piiratud ehk kes tahavad osaleda ja ratast pole, siis kiirustage!
Mina panin esialgu, et soovin ratast sealt, sest minul on rohkem asfaldi ratas, aga seal see rada oli nii asfalt, kruusatee, metsatee, mets... 
Minu jaoks on see üks suve parimaid sündmusi!

Arena Spordiklubi kaart kehtib mul veel üks nädal. Kuigi see hoone, kuhu meil tööl jõusaal tuleb, avatakse homme, siis viimase info kohaselt seal jõusaalis veel masinaid polnudki. Niisiis pean ikka mingi päev Tammekalt läbi minema ja vaatama, mis ma teen. Ma tean, et kui ma jõusaalis pausi sisse jätan, siis see paus võibki mul sügiseni kesta, aga seda ma ei taha (kuigi oleks tore, kui mulle vahepeal mõni lemmikjakk selga läheks hkm). Mais ootab mind väike välislähetus - uurisin hotelli kohta ja juhuu, seal on väike jõusaal vms ka olemas, omaette küsimus, kas mul selleks jõudu ja jaksu on, aga riided ja jalanõud tuleb kaasa võtta (kuigi nad laenutavad ka neid seal :D). 

Tuleva nädala neljapäeval lähme töökaaslastega Kanepisse tõukerattamatkale. Usun, et ilm soosib meid ja meil tuleb üks tore õhtupoolik. Mõned kohad on veel vabad, tule sinagi -> link.

Kaal seisab kindlalt ühe koha peal. Tundub, et organism tahab siiski mõned kilod raskemad olla, kui mina tahan. Aga mina lasen ikka samamoodi edasi. Peaks mingi aeg mõõte ka võtma ja kui need ei suurene, siis on kõik igati ok. 


No comments: