Sunday, May 17, 2015

Trennipäevik 11.05.-17.05.15 ja Tartu Kevadjooks 10km


Jõusaal: 2h15min
Jooks/sörk: 21,95km
Tõuks: 20km

Esmaspäev - jõusaalis alakeha päev. Kuigi raskused olid endiselt 65-70% maksimumist, siis plaan nägi ette, et ringe tuleb 4-5. Võimalik, et esimesi harjutusi tegingi 5 seeriat, aga mul läks lugemine sassi. Trenni teises pooles olid kindlasti seeriaid 4, sest ma ei olnud võimeline rohkem tegema. Trenn võttis täiesti läbi, aga sain hakkama.
Lisaks läksin tõuksiga tööle ja koju (kokku 49min 10km). Koju minek oli tigusammul...
Jõusaali soojendus oli crosstraineril + harjutused.

Teisipäev - lõunaajal toimus meel mälumäng, niisiis sai füüsilise trenni asemel ajusid ragistatud. Õhtul oli hea plaan minna vaiksele jooksutiirule ja teha veidi kiiremaid lõike. Aga ei olnud minu päev. Sörkisin tasakesi, aga Tammele jõudes sain aru, et mu jalad on ikka väga väsinud, sääred kuidagi hellad ja tuimad. Polnud tahtmist ka Tammel olla, niisiis tegin tiiru Tammelinnas ja läksin ringiga koju. Kokku tuli ikka 4x20sek lõiku. Sörkisin 4.3km (32min). Kodus tegin plankingut 4x45 sek kõik "küljed".

Kolmapäev - pärast tööpäeva vahetasin kodus riided ja sörkisin linna (1,3km), sest toimus Alma Linnasprindi Tartu II etapp. Jalad olid endiselt väga väsinud. Aga kaardilugemine tuleb juba palju paremini välja ja metsa ei jooksnudki. Ühe punkti võtsime rohkem ja jooksu kilometraaž oli kuskil 3km ja aega läks tegelikult u 21minutit. Pulss oli laes (see on see Toomest üles-alla jooksmine).
Hiljem jalutasin koju 1,4km.

Neljapäev - jõusalis ülakeha päev. Olin seal ihuüksi. Nagu ka alakeha päev, siis ka ülakehal oli seeriaid mõeldud 4-5. Mõtlesin, et teen kõike 4 ära ja vaatan, kas jõuan siis ka 5. ringi teha, aga ei jõudnud, ei hakanud üle ka pingutama. Kuigi trenn ei kestnud mul tavalisest kauem, siis oli väga intensiivne. Õnneks oli tööle autoga läinud. Soojenduse tegin crosstraineril + harjutused.

Reede - mul oli väga hea mõte, et teen Tammel oma jooksu ja siis lippan sealt kohe autole töökotta järgi. Aga taaskord selgus, et ma lihtsalt ei jõua joosta. Jalad olid väsinud ja nagu palgid. Tahtsin lõike teha, aga sellest ei tulnud kohe mitte midagi. Tegi üsna õnnetuks. Vahepeal tegin isegi kõndi. Kokku sellist sörki ikka 3,25km tuli ja auto sain ka kätte.

Laupäev - otsustasin lihtsalt puhata! Linnas jalutamist tuli kuskil 4km.

Pühapäev - ehk täna oli mul sel hooaja teine rahvaspordiüritus: Tartu Kevadjooks 10km. 
Möödunud nädalal olin üsna õnnetu ja polnud kindel, kas tahan üldse osalema minna. Aga ma olen seda tüüpi, et kui olen end kirja pannud, siis ma ikka lähen ka (kui mingi traumat ei olnud). Möödunud aastal ma ei saanud osaleda, sest jalg oli paistes ja väga valus (oli vist selle kukkumise järgselt, mis juhtus, kui olin rattaga vastu posti sõitnud). Eile ma küll puhakasin, aga läksin tavatust hiljem magama ja tänasele eriti ei mõelnudki. Hommikul ütlesin veel Härrale, et pelgan tänast jooksu rohkem kui sügisel poolmaratoni.
Aga ilm läks paremaks, päike tuli välja, inimesed olid rõõmsad ja endalgi oli hea enesetunne. Me olime võistkondlikult registreerinud (aasta lõpus oli mingi soodus). Ja mina ei seagi endal teise eesmärke kui seda, et distants joostes läbida (kui tervisega probleeme, sisi on ka kõnd lubatud). Ma teen seda ju endale. Ma käin nendel üritustel, sest mulle meeldib, ma võistlen vaid iseendaga ja ikka on hea, kui tuleb mõni isiklikrekord, aga selle poole ei pea alati püüdlema.
10km lõpetasin ajaga 1h09min29sek. Ja olen sellega väga rahul. Mul oli terve jooks väga hea enesetunne (ehk ilmselt oleks ka kiiremini saanud :D). Okei, mul olid pikad püksid ja üsna palav hakkas, aga tunne oli hea, üldjuhul kuskilt ei valutanud (7. kilomeetril kõht veidi jalutas), pulss oli kõrge, aga stabiilne, tegin pikemat sammu kui tavaliselt.
Niisiis minu kilomeetrid jäidki sinna 7 minuti kanti - mõni kiirem mõni aeglasem. Joogipunktides tegin mõned kõnnisammud, et juua, sest minul on hoo pealt topsist võimatu juua. Võtsin spordijooki ja vett. Ja ilmselt sain ma spordijoogist korraliku suhkru doosi ja pärast 7. kilomeetriposti läks hopsti pulss 20 pügalat allapoole. Ehk sinnani olin jooksnud sellise 172x' pulsiga või kiiremaga ja siis oli lihtsalt 152x', kuigi tegin sammu veidi pikemaks. Ma olen täiesti kindel, et see oli sellest suhkust, keha sai kiiremini energia kätte. Umbes 1,5km püsis pulss siis 152x', seejärel tõusis 158x'i ja lõpusirgel oli ehk ka 160+, aga kõrgemale ei läinud. Keskmiseks pulsiks tuli siis hoopis 165x' ja maksimaalselt 180x'.
Nii hea tunne on. See hea tunne, et ma ise olen rahul. Ja ma tahaks joosta 10km alla 1h ja ühel päeval jooksengi, aga keha võtab selleks oma aja. :)
Mul on üle väga pika aja JÄLLE tunne, et ma tahan joosta ja ma jõuan joosta ja keha hakkab uue eluga harjuma. Ja see tunne on niii hea.

Armas endine töökaaslane, kes on nüüdseks u aasta jooksmas käinud kavade järgi tegi isikliku rekordi. Pärast jooksu nägin ka Margitit, kes tegi ka uue isiklikurekordi. Ja kaks, kellega mina koos läksin, tegin ka uued rekordid. Ja meie Liisukesega olime tublid ja jooksime läbi. :)


No comments: