Sunday, May 3, 2015

Trennipäevik 27.04.-03.05.2015Sel nädalal oli lõpuks tunda, et väljas on kevad, sest lõpuks on rohi roheline ning iga päevaga aina rohelisemad ka puud ja põõsad. Mõnus.
Nädala märksõnadeks on vaid 3 tööpäeva (sp ka seljaharjutusi ja planku vähe) ja tagasi jõusaalis.

Esmaspäev - rahulik sörk Tammel 5km 39min, pulss oli kõrge (165x', aga tegu oli ka homikuga ning olin joonud kohvi (mis mu vererõhku ei tõsta)). Kodus tegin planku ka (ikka 4x45sek).

Teisipäev - pärast tööpäeva läksin uut jõusaali avastama. Kuna ülakeha päev oli täiesti välistatud, siis tegin alakeha trenni jõusaalis 60minutit. Lisaks minule oli seal veel üks inimene. Soojenduse tegin corsstraineril 5 minutit + soojendusharjutused. Treener oli paraku just möödunud nädalal õppepuhkusel, muidu oleks temagi saalis olnud, aga olin temaga enne veel kava läbi rääkinud ja küsinud nõu raskuste kohta. Paraku selgus, et need raskused, mis tundusid paar tundi tagasi täiesti normaalsed, olid igat pidi ülejõu käivad ja vähendasin neid hoogsalt (pidin mõtlema ka sellele, et kava näeb ette, et mõne nädala pärast teen samade raskustega 4-5 ringi mitte 3).
Harjutustest räägin ehk teinekord, aga kuna masinaid hetkel eriti pole, siis ma neid ka ei kasutanud, vaid ikka hantlid, kangid...
Lõppu muidugi venitasin. Trenn võttis täiesti läbi.

Kolmapäev - arvata oli, et jalad annavad tunda, seda ka oli, mitte üleliia, liikuda-istuda sai hästi, aga reie-kakspealihas olid teistest hellem. Aga käed olid juba paremad ja läksin pärast tööd taas 60minutiks jõusaali ülakeha trenn. Soojenduseks tegin sõudmist 1km (4min50sek) ning soojendusharjutusi/-venitusi.
Ja trenn võttis täitsa läbi nagu ka möödunud päeval.  Õlavarrekakspealihas andis veel reedelgi tunda. Õlad jäid kangeks. Eks see tuleneb uutest harjutustest ja sellest pausist, mis on sisse jäänud. Õhtul kodus Härra mudis õlapiirkonda üsna pikalt ja hommikul oli tunduvalt parem.

Neljapäev - olin ennast registreerinud kevadaeroobikale, sörkisin kodunt sinna, olin seal 7 minutit, avastasin, et see tantsuline pool pole minule, sörkisin koju tagasi. Kokku 4km 34minutit rahulikku sörki, keskmine pulss 150x'.

Reede - lubas nädala kõige ilusamat ilma ja juba ennelõunat läksin tegema aeroobset trenni tõukerattaga. Mõtlesin pikalt teekonna üle ja lõpuks otsustasin möödunud korra ringi tagurpidi ette võtta. Suhteliselt alguses avastasin, et esirehv tahaks veidi pumpast ja tegin põike kesklinna Statoili juurde, kus ma ise rehvi hoopis tühjaks lasin, aga üks meesterahvas aitas mind. Pärast seda liikusin taas kiiremini ning olin teinud veidi vale otsuse - kesklinnast Ihaste poole liikudes oli tuul muidugi vastu. Trenn ei olnud enam nii lihtne. Aga sõitsin ikka üle Ihaste silla siis Ringtee tänava algusesse, sealt üles, Võru tänavat pidi Aardla risti, siis Soinaste kaudu Riia tänavale ja sedapidi juba koju.
Kokku tul 18.08km 1h28min46sek keskmine pulss 138x', maks 170x'.
Hiljem käisin linna tiirus ehk jalutasin 5,7km.

Laupäev - tõeline puhkepäev.

Pühapäev - hommikul jalustasin linna ja koju (3,5km). Õhtupoolikul jooks 6,35km, millest 4km tegin oli rahulik sörk (pulss 148-153) ja ülejäänud veidi kiirem ja pikema sammuga. Keskmiseks pulsiks tuli 156x' ja maks 177x'.No comments: