Tuesday, June 2, 2015

Kohvioad

Kui me veel pätikat jõime, siis oli meil alati Paulingi kohvipuru (Tavaline Pauling või President). NIi et kui vahepeal kohv üsna kallis oli (võib-olla on siiani?), siis oli päris kurb, kui soodushinnaga oli kõike muud, aga mitte seda õiget. Mingi aeg läks Härra aga kohviubade peale üle, jahvates neid veskis ja tegi endiselt pätikat. Tol ajal ostsime Arabica kohviubasid. 
pilt Internetist

Nüüd on meil juba 1,5 aastat olnud JURA kohvimasin. Alustasime ikka nende Arabica kohviubadega (eks need olid kõige soodsamad), aga kohv ei olnud nii hea. Vaikselt hakkasime teisi proovima ja Arabica jäi seisma (paar pakki kinkisin pika peale ära inimestele, kes neid kasutasid). Üldiselt ostsime kohviubasid siis, kui oli sooduses, sest teinekord maksavad need ikka üsna palju. Praeguseks oleme aga valivamaks muutunud ja kõike, mis sooduses on, enam ei osta. 
Gala caffe crema ubasid kasutasime üsna pikalt, küll sai neid 10 euro eest Rimist ja Prismast. 
Sinna kõrvale Jacobs Momente, mis oli ka mingi aeg pidevalt sooduses.
Vahepeal jõime ka odavamat kraami - Rimi sildiga kohviubasid. Need olid joodavad, aga mitte nii head. 
pilt kriisis.ee
.

Minu lemmik on see paremal olev Jacobs. 


Selle olen äkki kunagi Maximast ostnud, ei kujuta ettegi, kas see ka kõlbab?

Selle ostis Härra kunagi Selverist, olevat hea hind olnud, hiljem selgus, et alghinda oli selleks ajaks tunduvalt kõrgemaks aetud... Nii nagu nad poodides ikka teevad. Kui mingi aeg oli Rimis kõik kohvid miinus 25-30% (täpselt ei mäleta), siis mitte ühtegi normaalset asja polnud osta ja mis vähegi meeldis, siis nende hind oli lakke aetud ja see -30% ei olnud sugugi soodne. 
 Hetkel on masinas oad, mis on Eestis röstitud (kirja järgi), Härra ostis need joogieksperdist, kui masin seal käis. Hetkel on meil kodus siis "varuks" 5 pakki kohviube. Järgmisena läheb käiku ilmselt Jacobs ja need viimased kaks jäävad mustadeks päevadeks. 
Ma ei oska isegi öelda, kui pikalt me ühe pakiga läbi saame. Alguses tundus mulle, et neid kulub ikka väga palju, aga siis käis Härral rohkem sõpru külas, kes ka pidevalt kohvi jõid. Praeguseks joome me mõlemad päeva jooksul kaks tassi kohvi - üks hommikul, üks õhtul. Vahel harva tuleb õhtul ka kolmas tass. Ka nädalavahetusel jääb see kahe kuni kolme tassini. Ja tööl ei joo me enam kumbki kohvi, mõlemad võtame hoopis teed. Linnas kohtudes või niisama käes me ikka mõne Latte kuskilt haarame. Vahepeal mulle meeldis McCafe latte, aga viimasel ajal ei ole see väga hea olnud. Üldse on latte kuidagi kehvemaks muutunud, aga väljas on tavaline kohv liiga kange. Kodus joon ma ju hoopis teistsugust kohvi, minu kohv täidab kõhu mitmeks tunniks. 

No comments: