Saturday, June 6, 2015

Kutu

Mul oli suurepärane idee hakata täna õhtul veel loengut kokku panema ja kergelt öeldes ma ei suuda. Terve see nädal on nii kiiresti möödunud, aga ometi ei ole tööasjadega üldse seal, kus oleks vaja. Esmaspäeval tahtsin juba järele jõuda, aga tuli üks kiire asi, mille tegemist alustasin pool 10 ja lõpetasin kella 15 paiku. Vahepeal käisin lõunal ja enne tööpäeva lõppu jõudsin ka muuga tegeleda, aga terve päev läks selle ühe asja peale. Teisipäeval läks juba paremini, aga tulid siit ja sealt asjad, mis on vaja ära teha, abipalved, millest ma keelduda ei oska. Sellest hoolimata käisime lõuna ajal trennis pead tuulutamas. Kolmapäeva hommikul oli meil koosolek ning tööle asusime alles kell 11. Märkamatult oli tööpäev läbi. Neljapäeval käisin teisel koosolekul, lootsin, et see saab kella 10ks juba läbi, aga läks 30 minutit kauem. Pidin tegelikult asendama töökaaslast, kes arstil oli, aga olin hoopis ise ära. Ja reedel tegin e-õppes ühe koolituse ja selle eksami läbi. Ja tegin möödunud nädala tegemata tööd... 
Ja nüüd olengi selles seisus, et teisipäeval pean loengut pidama, aga mul pole seda veel valmiski. Puudub igasugune reaalne võimalus, et jõuaksin selle koostada esmaspäeval tööl, niisiis pean seda tegema homme kodus (sest esmaspäeva õhtuks seda jätta on liiga riskantne). Lisaks mulle meenus, et ma isegi ei tea, kuidas ma seal ruumis saan arvutisse logitud, sest mõni nädal tagasi oli mul profiil jälle katki ja IT abi tegi uue profiili. Katki läks profiil sellepärast, et kui see möödunud korral oli katki läinud, siis keegi ei maininud mulle, et teise arvutisse logides peaksin ma enne neile helistama ja neile seda ütlema. Nüüd siis tean, aga mul pole aimugi, mis selle arvuti number on, kuhu ma logida kavatsen. 
Ja teisipäeva hommikul on pikk arstivisiit, loodan ikka ennelõunal tööle jõuda. 
Kergelt öeldes hakkab nüüd see hullumaja pihta, mis meid ikka suvel saadab. Põhjuseks on endiselt puhkused. Aga minu puhkuseni on kolm nädalat ja kaks päeva. 
Härra tuli eile koju paberid näpus. Tuleb välja, et tema peab ka kodus veidi tööd tegema. Teooras peaks tal jaanipäevanädalaga puhkus hakkama, aga ta arvas, et praeguses tempos ta sel ajal puhkama ei saagi. Oeh. Aga sain ta juuli alguses meie suvepäevadele kaasa  (kui me majakeses või toas ööbida saame)... loodan, et selleks ajaks asjad laabuvad ja ta saba puhata. Mõtleisme veidi Ida-Virumaad ka omal käel avastada. Näiteks Narvas käisin ma viimati 2008 suvi, aga siis vaid jaanipäeval tööd tegemas, enne seda käisin seal ikka väga ammu...
Loodan, et me mõlemad olema siis homme tublid ja teeme oma tööasju.. keset ilusat pühapäeva, mis on puhkepäev!
Täna käisime maal. Esialgu arvasin, et ma ei lähe, et teen need teised toimetused ära, aga polnud ammu käinud ja lubas väga ilusat ilma. Käisime veel Obinitsas surnuaias, päeval lesisin veidi päikese käes, kõik oli ilus ja roheline ... koer käis ujumas ja raputas end muidugi minu lähedal kuivemaks. 
Teised toimetused, mida teha oleks vaja, on koristamine, poes ja turul käigud, sport, tööasjad. Koristamisega alustasin natukene juba eile. Tegin vannitoa korda va põrand. Täna õhtupoolikul koristasin köögi (va põrand) ja mõned riiulid magamistoas (vaatasin kosmeetikaasjad üle ja viskasin mõned minema). Seejärel planeerisin puhata.. aga pea valutab ja silmad on väsinud ehk panen mõne minuti pärast arvuti kinni ja poen teki alla. 
Nädala esimestel öödel oli uni üsna halb, olin öö jooksul korduvalt üleval, hommikuks ikka väsinud. Ilmselt mängis see ajavahe rolli. Õnneks on see nüüd korda läinud ja hetkel tunnen, et kogu see nädal on ikka pööraselt ära väsitanud. 

No comments: